SPORT

WICEMISTRZOSTWO JUNIORÓW STARSZYCH GPTS AVIA ŚWIDNIK!!!

Drużyna juniorów starszych świdnickiej Avii świetnie spisała się w rozgrywkach piłkarskiej I Ligi Wojewódzkiej zdobywając w sezonie 2014/2015 tytuł wicemistrzowski. Na taki sukces nasz klub czekał aż 18 lat. W sezonie 1996/97 mistrzem ówczesnej makroligi juniorów starszych został zespół prowadzony przez śp. trenera Krzysztofa Szeflera, a pierwszoplanową rolę w defensywie odgrywał Tomasz Bednaruk, obecnie szkoleniowiec Avii.
Avia Świdnik juniorzy starsi jesień 2014 profil bis
GPTS „AVIA” Świdnik – Wicemistrz I Ligi Wojewódzkiej Juniorów Starszych Sezon 2014/2015. Górny rząd od lewej: Konrad Maziarczyk, Konrad Podstawka, Rafał Feret, Krzysztof Pałka, Bartłomiej Radziewicz, Tomasz Bednaruk (trener), Mateusz Leśniak, Łukasz Strug, Mateusz Kozłowski, Sebastian Pietroń, Jakub Czarnecki. Dolny rząd od lewej: Adam Olejnik, Kacper Bogusław, Mateusz Kot, Piotr Tarczyluk, Kamil Frant, Dominik Żubr, Patryk Jaroszek, Daniel Wójcik, Artur Goc, Damian Kowalik, Adam Słowik. Na zdjęciu brakuje Konrada Żmudy.
Ocena rozgrywek okiem trenera Tomasza Bednaruka:
– Miniony sezon należy ocenić bardzo dobrze. Drużyna przez większą część rozgrywek była liderem tabeli. Zdecydowanie bezkompromisowo grała u siebie w Świdniku, gdzie zanotowała komplet 11 zwycięstw, gromadząc w ten sposób 33 punkty, przy bilansie bramkowym 46:11. Jako jedyny zespół w lidze nie straciliśmy punktu u siebie! Chłopcy zrozumieli, że tylko ciężki i systematyczny trening może podnieść ich umiejętności. Do tego poprawiliśmy dyscyplinę taktyczną i naprawdę przyjemnie oglądało się nasze mecze. Drużyna grała bardzo ofensywnie tworząc wiele sytuacji i strzelając dużo bramek.
dziki
Na wyróżnienie zasługuje cały zespół. Kilku jak Konrad Podstawka, Adam Słowik, Łukasz Strug czy Patryk Jaroszek, dostało już szansę debiutu w III lidze w drużynie seniorów. Kilku następnych jak: Mateusz Kozłowski, Mateusz Kot, Daniel Wójcik czy Dominik Żubr, jest w kręgu zainteresowania, a to oznacza prawidłowość naszego szkolenia. Ich ciężka praca na treningach została zauważona i doceniona przez trenera pierwszego zespołu Jacka Ziarkowskiego.
Wicemistrzostwo I Ligi Wojewódzkiej Juniorów Starszych na pewno jest dużym sukcesem klubowej młodzieży i zachętą do pracy dla młodszych grup w naszym klubie. Gratulacje dla wszystkich chłopaków, którzy grali w sezonie. Wspólna ciężka praca i zaangażowanie na treningach zaprocentowało. Brawo chłopaki!!!
* * *
puchary
Po zakończonych rozgrywkach w świetlicy klubowej odbyło się spotkanie drużyny juniorów starszych Avii z trenerem Tomaszem Bednarukiem oraz prezesem Markiem Maciejewskim, który w imieniu fundatora – Romana Jocia (Piekarnia Adampol/Konsorcjum Venus) wręczył trzy puchary za miniony sezon. Otrzymali je: Adam Słowik – zwycięzca rankingu „Lokalnego Przeglądu Piłkarskiego” na najlepszego zawodnika drużyny, Mateusz Kot i Mateusz Kozłowski – najlepsi strzelcy zespołu.
Strzelcy bramek dla juniorów starszych Avii w sezonie 2014/2015: 16 – Mateusz Kot, Mateusz Kozłowski, 9 – Łukasz Strug, Adam Słowik, 8 – Dominik Żubr, 5 – Daniel Wójcik, 4 – Bartłomiej Radziewicz, 2 – Konrad Żmuda, 1 – Konrad Maziarczyk, Adam Olejnik, Mateusz Leśniak, Damian Kowalik i Rafał Feret.
JacK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button