SPORT

MŁODZI PIŁKARZE AVII GRALI Z NAJLEPSZYMI W POLSCE

Piłkarskie święto na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Tak przez dwa dni było na piłkarskim stadionie OSiR WICHER Kobyłka. Dwadzieścia drużyn z całej Polski, w tym podopieczni trenera Dariusza Sawickiego ze Avii. W sumie ponad 240 piłkarzy rocznik 2005 rywalizowało w Ogólnopolskim Turnieju WICHER KOBYŁKA CUP 2015. Kilkadziesiąt emocjonujących spotkań, mnóstwo kibiców, wspaniała pogoda i atmosfera, bardzo wysoki poziom piłkarski i wręcz perfekcyjna organizacja. 
foto Kobyłka
GPTS Avia Świdnik '2005 na turnieju KOBYŁKA CUP w towarzystwie m.in. byłego selekcjonera reprezentacji Polski Andrzeja Strejlaua. Górny rząd od lewej: Franciszek Janczarek, Wiktor Marek, Patryk Kowalski, Jakub Wierzbicki, Filip Barański, Oskar Szabała, Krystian Andrzejak, Dariusz Sawicki (trener). Dolny rząd od lewej: Filip Fludra, Kacper Majkut, Krzysztof Sidor, Wojciech Świetlicki, Paweł Szydło, Bartłomiej Donda.
Świdniczanie mieli okazję skonfrontować swoje umiejętności z najlepszymi drużynami w naszym kraju. Nie wynik sportowy był do końca sprawą najważniejszą, ale przede wszystkim możliwość rywalizacji np. z rówieśnikami z poznańskiego Lecha. Odnotujmy, że żółto-niebiescy zajęli 12 miejsce w tym turnieju.
Mali świdniczanie, w pierwszej części turnieju w swojej grupie zanotowali następujące wyniki: 1:0 z Chemikiem Bydgoszcz, 1:1 z Widokiem Skierniewice, 1:4 z Lechem Poznań i 0:5 z Rakowem Częstochowa. Dało im to cztery punkty i trzecie miejsce w grupie. Po awansie do czołowej „dwunastki” turnieju Avia w drugiej fazie doznała pięciu porażek oraz zremisowała 1:1 z Drukarzem Warszawa.
Byliśmy tam głównie po naukę. Mieliśmy możliwość zagrać z najlepszymi ekipami w naszym kraju. Zobaczyliśmy, w którym miejscu jesteśmy i ile pracy nas jeszcze czeka, aby zbliżyć się do najlepszych. Satysfakcja i tak była spora po w turniejowej klasyfikacji wyprzedziliśmy takie ekipy jak: Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok czy warszawska Polonia – przyznał po turnieju Dariusz Sawicki, trener Avii '2005.
Końcowa klasyfikacja turnieju: 1. Lech Poznań, 2. Wicher Kobyłka, 3. Wisła Puławy, 4. AP Chlebnia, 5. Raków Częstochowa, 6. Stomil Olsztyn, 7. Rodło Opole, 8. Concordia Elbląg, 9. Drukarz Warszawa, 10. Stal Mielec, 11. Legion Warszawa, 12. Avia Świdnik, 13. Dolcan Ząbki, 14. Górnik Zabrze, 15. Polonia Warszawa, 16. Chemik Bydgoszcz, 17. Widok Skierniewice, 18. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, 19. Gwardia Koszalin, 20. Jagiellonia Białystok.
JacK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button