AKTUALNOŚCI

„W PROTEZIE NA ROWERZE”

O kroku do marzeń w przypadku Kamila Misztala niełatwo mówić. „Krok do marzeń” to nazwa jego fundacji pomagającej osobom niepełnosprawnym, ale należy dodać, że sam Kamil jest osobą po amputacji nogi. Kiedyś to on potrzebował pomocy, teraz chce ją ofiarować innym. w protezie na rowerze
Jeden z podopiecznych Fundacji „Krok do marzeń” Oskar Adamiak ( mieszkaniec Świdnika) potrzebuje pomocy. Dzięki kosztownemu zabiegowi fibrotomii znów będzie mógł chodzić. Na genialną formę pomocy podopiecznemu fundacji wpadł Kami Misztal. W dniach 21-30 sierpnia zamierza przejechać w protezie nogi tysiąc kilometrów, w ramach akcji „W protezie na rowerze”.
– Pierwszym celem jest to, by pomóc Oskarowi, a drugim pokazanie, że osoby niepełnosprawne również mogą być aktywne- wyjaśnia Kamil Misztal.
Trasa wyprawy będzie wiodła przez: Lublin, Zamość, Biłgoraj, Leżajsk, Rzeszów, Jasło, Nowy Sącz, Bukowinę Tatrzańską, Zakopane, Poronin, Czarny Dunajec, Rabkę Zdrój, Myślenice, Wieliczkę, Kraków, Bukowską Wolę, Jędrzejów, Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Opole Lubelskie, Motycz Leśny, Lublin. W trakcie podróży odbędą się 4 konferencje, na których Kamil opowie o przygotowaniach do akcji oraz jako aktywny amp futbolista przybliży tę dyscyplinę sportu. Kamil apeluje do wszystkich mogących pomóc w akcji. – Łączne koszty wyprawy to 5 tys. zł. Potrafimy szanować pieniądze i nie potrzebujemy wielkich kwot.- wyjaśnia Misztal. W wyprawie będą uczestniczyły trzy osoby, w tym mój fizjoterapeuta. Wszyscy, którzy zechcą pomóc mogą przekazywać datki na konto fundacji lub na internetową zbiórkę https://zrzutka.pl/wprotezienarowerze. Jako redakcja PŚ trzymamy mocno kciuki za Kamila i życzymy powodzenia.
Red.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button