SPORT

GODNIE REPREZENTOWALI POWIAT NA IGRZYSKACH

Reprezentacja powiatu świdnickiego wzięła udział w XVI Wojewódzkich Igrzyskach Sportowo-Rekreacyjnych LZS, które w minioną niedzielę zostały rozegrane w Parczewie. Ekipa dowodzona przez braci Jerzego i Mariana Misztalów zaprezentowała się z bardzo dobrej strony zdobywając sześć medali, w tym cztery srebrne i dwa brązowe. Wszystkie w dyscyplinach drużynowych. W ogólnej klasyfikacji igrzysk powiat świdnicki zajął 9 miejsce wśród 19 sklasyfikowanych powiatów. Natomiast w klasyfikacji gmin na 13 pozycji w gronie aż 46 reprezentacji uplasowały się Piaski.
repra prezentacja
Najbliżej wywalczenia złotych medali była żeńska drużyna piłkarska występująca w składzie: Marlena Kołtun, Paulina Goś, Sylwia Siennicka, Natalia Szczygieł, Anna Siczek, Teresa Skupińska i Maja Dąbrowska. Trzon naszej reprezentacji, w rywalizacji zespołów pięcioosobowych, stanowiły zawodniczki III-ligowego LKS Wierzchowiska, podopieczne trenera Dariusza Kosika.
Najpierw pokonałyśmy Wierzbicę z powiatu chełmskiego 7:0. W drugim meczu grupowym przegrałyśmy z Jabłonią z powiatu parczewskiego 1:2. Bardzo szybko zrewanżowałyśmy się naszym rywalkom pokonując je w półfinale pewnie 3:0. Finał z Łaszczowem z powiatu Tomaszów Lubelski był bardzo zacięty i zakończył się bezbramkowym remisem. Niestety w konkursie rzutów karnych szczęście uśmiechnęło się do naszych rywalek, które zwyciężyły 2:1 – powiedziała z niedosytem w głosie Paulina Goś.
Także ze srebrnymi medalami zawody ukończyli nasi siatkarze. W rywalizacji drużyn trzyosobowych reprezentacja powiatu świdnickiego w składzie: Michał Mazur, Damian Staśkiewicz, Adam Czepielewski, Henryk Karaś, w finale zmierzyła się z Żyrzynem reprezentującym powiat puławski. – Przegraliśmy walkę o złote medale minimalnie. Rywale wygrali 2:1, a w tie-breaku było tylko 15:12 dla nich. Mamy nadzieję, że już za rok będzie okazja do rewanżu – przyznał Henryk Karaś.
plażówka 2 miejsce
Wynik panów powtórzyła żeńska reprezentacja naszego powiatu. Dorota Kiljanek i Ewa Janczarek zajęły drugą lokatę w konkurencji siatkówki plażowej ulegając w meczu finałowym gminie Rachanie z powiatu Tomaszów Lubelski. Z brązowymi krążkami udział w igrzyskach zakończyła drużyna w rywalizacji trójek żeńskich. Na najniższym stopniu podium stanęły: Małgorzata Zakrzewska, Aneta Stawecka i Katarzyna Pietrzela.
W meczu o brązowe medale dziewczyny po pierwszym, przegranym secie z Milejowem z powiatu łęczyńskiego, w drugim zwyciężyły aż 15:0! Po takim pogromie tie-break był już jedynie formalnością – powiedział uradowany Jerzy Misztal.
Świetnie wypadły obie nasze reprezentacje w konkurencji zawodów sportowo-pożarniczych. Wśród dziewcząt Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Bystrzejowic w składzie: Magdalena Zaborek, Alicja Poniewozik, Julia Fornal, Dagmara Socha, Agata Polak, Dominik Kamińska, Weronika Słomka, Paulina Słomka, Aleksandra Foltyn, Amanda Wasilewska i Kamila Byra, uplasowała się na drugiej pozycji. Chłopcy z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Kozic Górnych, w składzie: Mateusz Gaweł, Kewin Fidecki, Michał Rozwałka, Jakub Wilkołek, Robert Budka, Dominik Budka, Damian Niedźwiadek, Adrian Kowalczyk, Krystian Wójcik i Bartłomiej Gałata, wywalczyli trzecie miejsce oraz brązowe medale.
straż
Oprócz wyżej wymienionych w skład reprezentacji powiatu świdnickiego wchodzili: Tomasz Goś, Aleksandra Jankowska, Dominik Szymański, Jadwiga Krupa, Agata Baranowska, Jakub Skomorowski, Konrad Poleszak i Szczepan Szulakowski.
JacK
fot. Jerzy Misztal

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button