SPORT

SPARINGOWA ŚRODA NASZYCH FUTBOLOWYCH DRUŻYN

Przygotowania do sezonu piłkarskiego 2015/2016 idą pełną parą. Coraz więcej drużyn z terenu powiatu świdnickiego rozgrywa mecze sparingowe. Dziś na boiska, by szlifować formę, wybiegną cztery nasze zespoły. Najciekawiej zapowiada się mecz w Rybczewicach, gdzie o godz. 18.30 miejscowa Victoria podejmować będzie LKS Wierzchowiska.
piłka-nożna w siatce
Rybczewski zespół był rewelacją poprzedniego sezonu. Jako beniaminek A klasy zajął wysokie trzecie miejsce w grupie III. Ekipa prowadzona przez trenera Grzegorza Osajkowskiego w tej edycji także zapowiada walkę o awans. Dla Victorii będzie to pierwsza gra kontrolna w okresie przygotowawczym. Kolejne rozegrają w następujących terminach: sobota 1 sierpnia – KS Bronowice (B klasa), środa 5 sierpnia – Oleśnia Oleśniki (A klasa), sobota 8 sierpnia – Zryw Gorzków (A klasa), niedziela 9 sierpnia – turniej o Puchar Starosty Świdnickiego w Piaskach, środa 12 sierpnia – Rohland Tuszów (A klasa). Na inaugurację sezonu Victoria Rybczewice 15 sierpnia br. zagra u siebie z GKS Abramów.
Futboliści LKS Wierzchowiska mają już za sobą cztery sparingi. Podopieczni grającego trenera Rafała Dybały zremisowali 2:2 (bramki: Dawid Sowiński, Łukasz Kamiński) z Granitem Bychawa (klasa okręgowa), pokonali 6:1 (Kamil Witkowski 2, Rafał Dybała 2, Dawid Kurkiewicz, Dominik Jarosz) Zawiszę Garbów (A klasa), ulegli 2:3 (Dawid Kurkiewicz, Łukasz Barański) KS Ciecierzyn (A klasa) i pokonali 7:4 (Kamil Witkowski 3, Łukasz Barański 2, Dawid Sowiński, Dawid Kurkiewicz) Frassati Fajsławice (chełmska klasa okręgowa). Przed rozpoczęciem nowego sezonu w „okręgówce” piłkarze z Wierzchowisk, oprócz dzisiejszego sparingu z Victorią, zmierzą się jeszcze w sobotę 1 sierpnia br. z Turem Milejów (A klasa). W pierwszej kolejce nowego sezonu zawodnicy naszego LKS zagrają na wyjeździe w Puławach z rezerwami II-ligowej Wisły. Mecz odbędzie się w sobotę 8 sierpnia o godz. 11.00.
logo OleśniaDo rozgrywek A klasy sposobią się piłkarze Oleśni Oleśniki, którzy w imponującym stylu (bez porażki) wygrali rywalizację w poprzednim sezonie klasy B. W pierwszych meczach kontrolnych zawodnicy trenera Dariusza Kuchty pokonali drużyny z chełmskiej klasy okręgowej: 2:0 (Piotr Wójtowicz 2) Spartę Rejowiec Fabryczny i 3:2 (Michał Mazurczak 2, Mariusz Sierpień) Spółdzielcę Siedliszcze. Dziś o godz. 18.00 na własnym boisku zmierzą się z innym przedstawicielem chełmskiej „okręgówki” – Bratem Cukrownikiem Siennica Nadolna.
Przygotowania do sezonu 2015/2016 w grupie lubelsko-podkarpackiej III ligi kończą piłkarze Avii. Drużyna trenera Jacka Ziarkowskiego w okresie przygotowawczym nie zachwyca. Świdniczanie w czterech meczach zanotowali dwie porażki, wygraną i remis. Forma ma przyjść dopiero na inaugurację walki o ligowe punkty, czyli na mecz w sobotę 8 sierpnia br. (godz. 17.00) w Rzeszowie z miejscową Stalą. Dziś o godz. 17.00 żółto-niebiescy zmierzą się w Radzyniu Podlaskim z tamtejszymi Orlętami. Natomiast w ostatnim sparingu przed ligą Avia w sobotę 1 sierpnia o godz. 11.00 zagra w Zamościu z beniaminkiem III ligi, drużyną Hetmana.
JacK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button