SPORT

PIASKOVIA BĘDZIE MIAŁA OKAZJĘ DO REWANŻU

Wczoraj w siedzibie Lubelskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie I rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu lubelskiego edycji 2015-2017. Do czterech zespołów, które przebrnęły przez rundy przedwstępną i wstępną, dolosowane zostały drużyny z klasy okręgowej, w tym dwie z terenu powiatu świdnickiego: LKS Piaskovia Piaski i LKS Wierzchowiska. Mecze I rundy zostaną rozegrane we środę 19 sierpnia br. o godz. 17.00.
Piłkarze Piaskovii, którzy nie ukrywają, że w tym sezonie „okręgówki” mierzą w awans do IV ligi, trafili na Dywany Łuszczów. Zespół, który w pucharowej rywalizacji oparty jest na piłkarzach ze Świdnika, na co dzień występujących w A-klasowej Victorii Rybczewice. W minioną niedzielę w finale Turnieju o Puchar Starosty Świdnickiego to właśnie drużyna z Rybczewic pokonała Piaskovię 1:0.
DSC_0206
Zdjęcie z finału niedzielnego Turnieju o Puchar Starosty Świdnickiego. W walce o piłkę: z lewej Paweł Kasak (Victoria Rybczewice) – z prawej Krzysztof Olender (Piaskovia).
Oczywiście, że będzie okazja do rewanżu za przegraną w finale turnieju. Muszę przyznać, że w niedzielę byłem pełen podziwu dla naszych zawodników. Mając „w nogach” sobotni ciężki ligowy mecz z Granitem Bychawa i dodatkowo w tak niesamowitym upale, bardzo dzielnie walczyli z Victorią. Oczywiście do pucharowej rywalizacji podejdziemy poważnie, choć nie ukrywam, że priorytetem w tym momencie jest dla nas jednak liga – przyznał prezes Piaskovii Waldemar Wójcik.
logo Piaskovia
Świdniczanie z Dywanów Łuszczów mają już dwie pokonane przeszkody. W rundzie przedwstępnej pokonali A-klasową Milę Turka 7:3 (bramki: Kamil Cieśla 4, Paweł Kasak, Dariusz Sawicki, Sebastian Witkowski), a w rundzie wstępnej zwyciężyli Madian-Marina Zemborzyce 4:2 (Kamil Cieśla 2, Michał Sadło, Michał Gołąb). Oba mecze „dywaniki” w roli gospodarzy rozegrały na stadionie… w Piaskach. Teraz rozważają możliwość podejmowania Piaskovii na boisku w Rybczewicach.
Także teraz chcemy w pucharowej rywalizacji dojść jak najdalej. Teraz poprzeczka pójdzie zdecydowanie w górę bo zmierzymy się z przedstawicielem klasy okręgowej. Damy z siebie wszystko i na pewno powalczymy z czołowym zespołem „okręgówki” jakim bez wątpienia jest Piaskovia – przyznał kierownik drużyny, Jarosław Kowalik.
Przypomnijmy, że nie jest to pierwsza edycja Pucharu Polski, do której przystąpili futboliści Dywanów. Najlepiej wypadli w edycji 2010-2012, gdzie dotarli aż do V rundy na szczeblu okręgu lubelskiego. Wówczas pokonali kolejno: Bobry Karczmiska 5:1, Stal II Poniatowa 4:1, Sygnał Chodel (w meczu 3:3) w rzutach karnych 5:4, Ludwiniaka Ludwin (w meczu 2:2) w rzutach karnych 4:3, by ulec dopiero po dogrywce czołowemu zespołowi „okręgówki” – Opolaninowi Opole Lubelskie 1:5.
LKS Wierzchowiska pucharową przygodę rozpoczną od wyjazdowego meczu z beniaminkiem A klasy – GLKS Głusk. Rywale w rundzie przedwstępnej wyeliminowali A-klasowego Ludwiniaka wygrywając na boisku w Ludwinie 3:0. Natomiast w rundzie wstępnej piłkarze z Głuska zremisowali 4:4 na wyjeździe z innym reprezentantem „Serie A” – KS Drzewce, wygrywając w rzutach karnych 4:3.
Pozostałe pary tworzą:
* Wisła Józefów – MKS Ryki
* KS Lublin – KS Dąbrowica
* Stal Poniatowa – Wisła II Puławy
* Tajfun Ostrów Lubelski – GKS Niemce
* Unia Wilkołaz – Tęcza Bełżyce
* Perła Borzechów – Orły Kazimierz Dolny
* Iskra Krzemień – Płomień Trzydnik Duży
* POM Iskra Piotrowice – Granit Bychawa
Zwycięzcy zagrają w II rundzie zaplanowanej na środę 2 września br. na godz. 16.30, a dolosowane do nich zostaną drużyny IV ligi.
JacK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button