AKTUALNOŚCIEDUKACJA

SPORT I TEATR W KOZICACH DOLNYCH

Sport odgrywa wielką rolę w procesie wychowania, kształcenia i rewalidacji uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. 16 kwietnia br. z okazji 25 lat Samorządności dzięki gościnności Dyrektora Zespołu Szkół w Piaskach Waldemara Szałka uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kozicach Dolnych rozegrali Turniej Tenisa Stołowego z zawodnikami z Ośrodka w Świdniku. W pięknej hali sportowej, przy dopingu zaproszonych gości, kibiców i wolontariuszy będących pod opieką Ks. E. Mazura i Pani E. Bernaszuk, dziewięcioro naszych zawodników stoczyło zażarte pojedynki. Nasi reprezentanci otrzymali pamiątkowe dyplomy z rąk wicestarosty Waldemara Białowąsa, natomiast uroczysta dekoracja zawodników odbyła się 20 kwietnia 2015 roku w I Liceum im. W. Broniewskiego w Świdniku. Puchar i medale wręczał osobiście Minister Sportu Andrzej Biernat, co było wielkim wyróżnieniem dla uczniów naszej placówki.
Ponadto nasi sportowcy pod okiem opiekunów Koła Sportowego: B. Szałaj i M. Szpinda odnieśli sukcesy w VIII Regionalnym Turnieju Badmintona w Kraśniku (złoto i srebro), XXI Regionalnym Turnieju Piłki Nożnej w Kraśniku (złoto drużynowo), Regionalnym Mitingu Lekkoatletycznym w Krasnymstawie oraz Integracyjnych Zawodach Lekkoatletycznych w Świdniku.
Poza działalnością sportową staramy się u naszych uczniów rozwijać kreatywność i wrażliwość artystyczną. Działające pod opieką p. A. Sikorskiej i K. Ząbek w SOSW w Kozicach Dln. Koło Teatralne Piaskowe Ludki  pracowało nad spektaklem pt. Tajemnica rzeki.  Dzięki wysiłkowi naszej młodzieży, opiekunów Koła i osób wspomagających  udało się stworzyć  poruszające serca i wyobraźnię widowisko o miłości, poświęceniu i odwadze. Tytułowa tajemnica rzeki to trudne i bolesne rzeczy, które przynosi życie, a żywa woda, która leczy to po prostu miłość. Nasi aktorzy nie mieli łatwego zadania –  musieli wykazać się samodzielnością, wrażliwością  i ekspresją. Jesteśmy z nich bardzo dumni, bo poradzili sobie znakomicie!
Cieszymy się, że mogliśmy trzykrotnie zaprezentować nasze przedstawienie przed większą publicznością: na IV Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w naszym Ośrodku,  dla uczniów Szkoły Podstawowej z Woli Piaseckiej oraz dla młodzieży gimnazjalnej w Piaskach.
(SOSW Kozice Dolne)

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button