SPORT

PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY KADETÓW AVII

W piątek rywalizację w Wojewódzkiej Lidze Kadetów (rocznik 1999 i młodsi) rozpoczął zespół ASPS Avia. Świdniczanie w sezonie 2015/2016 wystawili bardzo młody zespół, który głównie składa się z chłopców urodzonych w 2001 roku. Na inaugurację drużyna prowadzona przez trenera Dariusza Kuźmę w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 podejmowała UKS Olimp z Opola Lubelskiego.
kadeci
Nasz zespół jest młody, ale bardzo waleczny. W pierwszym spotkaniu sezonu przeciwko drużynie z Opola Lubelskiego zawodnicy Avii pokazali, że w siatkówkę grać umieją. Cały mecz trwał cztery sety i w każdym z nich świdniczanie podjęli walkę na parkiecie.
– Jeżeli chodzi o grę to jestem pozytywnie zaskoczony postawą zespołu. Biorąc pod uwagę fakt, że na ostatnim treningu przed meczem kostkę skręcił rozgrywający Jakub Pranagal, który miał wystąpić w wyjściowej szóstce, a w dniu meczu z powodu wysokiej gorączki wypadł drugi przyjmujący Michał Teluk. Okazało się jednak, że mamy wyrównany skład i każdy z zawodników jest w stanie wnieść coś wartościowego na boisko. Niestety w końcówkach setów popełnialiśmy za dużo własnych błędów i oddawaliśmy inicjatywę przeciwnikowi. Biorąc pod uwagę fakt, że nasz zespół jest jeszcze młody jestem bardzo zadowolony z postawy chłopaków – powiedział po piątkowym meczu trener Avii Dariusz Kuźma.
Kolejne spotkanie żółto-niebiescy rozegrają dopiero 7 listopada br. Ich przeciwnikiem w hali przy SP nr 7 w Świdniku będzie UKS Serbinów Biała Podlaska.
ASPS AVIA ŚWIDNIK – UKS Olimp Opole Lubelskie 1:3 (22:25, 25:22, 19:25, 21:25).
ASPS AVIA: Paweł Zalewski, Szymon Wojciechowski, Maciej Mrozek, Piotr Sokołowski, Wojciech Błaziak (kapitan), Rafał Żurman, Konrad Gołębiowski (libero) oraz Karol Bańka, Szymon Czerwiński, Jan Grzesiak, Kacper Królikowski, Marcin Pulikowski (libero).
JacK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button