AKTUALNOŚCI

BY DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH BYŁ BEZPIECZNY


Wkrótce uroczystość Wszystkich Świętych. W tym czasie należy się spodziewać zwiększonego ruchu na drogach, a szczególnie w rejonach nekropolii. Dlatego, jak co roku świdniccy funkcjonariusze zadbają o bezpieczeństwo podczas akcji „Znicz 2015″, która potrwa od 30 października do 2 listopada.
Policjanci w tym okresie będą pełnić służbę w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. – Już dzisiaj apelujemy o właściwe przygotowanie się do drogi.- mówi Magdalena Szczepanowska, oficer prasowy świdnickiej policji.- Szczególnie w rejonach cmentarzy należy zwracać uwagę na pieszych i rowerzystów. Pamiętajmy o zasadach ruchu drogowego. Ważna jest też umiejętność przewidywania sytuacji, dlatego kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania.- dodaje Szczepanowska. Podczas odwiedzania grobów bliskich możemy liczyć na pomoc policjantów. Wszędzie tam, gdzie będzie to potrzebne funkcjonariusze będą kierować ruchem drogowym. Należy, więc bezwzględnie stosować się do poleceń policjantów oraz znaków drogowych pamiętając, że w tych dniach w wielu miejscach możne zostać zmieniona organizacja ruchu. Na szczęście nie przewiduje się takich zmian, w rejonie świdnickiej nekropolii. Jeżeli nie jesteśmy zmuszeni do używania własnego pojazdu, warto korzystać ze specjalnych linii autobusowych, które najszybciej dowiozą nas w rejon cmentarza.
Pamiętajmy także o obowiązkach pieszego. Poruszając się po zmierzchu poza terenem zabudowanym jesteśmy obowiązani do używania elementów odblaskowych, w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Ważne jest także zadbanie o własne bezpieczeństwo na cmentarzu.- Nie zabierajmy ze sobą większych sum pieniędzy, czy biżuterii. Złodzieje będą chcieli wykorzystać panujący ruch i tłok, aby nas okraść. – tłumaczy Szczepanowska.- Nie pozostawiajmy podręcznych bagaży bez nadzoru. Ta zasada dotyczy także dzieci. Zapewnijmy im właściwą opiekę i nadzór, szczególnie pod kątem samodzielnego oddalania się.
Red.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button