SPORT

ŚWIDNICCY JUDOCY ZNOWU NIE ZAWIEDLI

Hala MOSiR przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie gościła uczestników Międzynarodowych Mistrzostw Województwa Lubelskiego w judo zorganizowanych przez Okręgowy Związek tej dyscypliny sportu. W zawodach wzięło udział wielu judoków i judoczek nie tylko z klubów województwa lubelskiego, ale także bardzo liczna grupa zawodników i zawodniczek z Ukrainy oraz Białorusi. Udział ekip zza wschodniej granicy przyczynił się do wysokiego poziomu mistrzostw. Na tatami nie zabrakło reprezentacji Shiroikaj Judo Club Świdnik, która wystartowała w dość licznym bo aż dwudziestoosobowym składzie.
JUDO
Wychowankowie instruktorów: Andrzeja Kukulskiego i Rafała Poniewozika pokazali, że potrafią walczyć i rywalizować z każdym. Stoczyli bardzo wiele emocjonujących pojedynków niejednokrotnie wygrywając walki przed ustalonym czasem.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z samego udziału naszych zawodników i zawodniczek w tych zawodach. Zdobyte przez nich miejsca są miłym zwieńczeniem ich pracy na treningach. Uważamy występ naszych wychowanków za bardzo udany. Jak zwykle spełnili nasze oczekiwania – tak skomentowali udział w zawodach swoich podopiecznych świdniccy selekcjonerzy Andrzej i Rafał.
Na pierwszy stopniach podium stanęły dwie świdnickie „amazonki”. Amelka Piekarczyk (rocznik 2006) w wadze 30 kg, która w finale stoczyła bardzo emocjonujący pojedynek kończąc go przed czasem i starsza z „wojowniczek” – Gabrysia Wójcik (rocznik 2000) w wadze 63 kg. W finale stając przed bardzo silną zawodniczką z Białorusi pokonała ją w bardzo pięknym stylu kończąc walkę przez Ipon tzw. „dychę”. Drugie miejsca zajęli: Igusia Łobińska (rocznik 2004) w wadze 57 kg. i Kacper Leziak (rocznik 2005) w wadze 44 kg. Oboje stoczyli pojedynki w bardzo dobrym stylu. Na trzecich lokatach znaleźli się: Wiktor Sadkowski, który stoczył bardzo dobre walki niejednokrotnie z bardzo silnymi zawodnikami z Ukrainy oraz Marcel Kowalewski (rocznik 2007) w wadze 27 kg, Szymon Łukasiewicz (rocznik 2005) w wadze 48 kg i Franciszek Zalewski (rocznik 2007) w wadze 41 kg, tocząc również bardzo dobre pojedynki. „Samuraje”, którzy naprawdę również pokazali prawdziwego ducha walki i znaleźli się na piątych miejscach niedzielnej rywalizacji to: Maciej Małek, Karol Solecki, Szymon Smerecki, Konrad Sadkowski, Kuba Myszkowski, Wiktor Myszkowski, Aleks Jonko, Szymon Sowa i Kajetan Kuczyński.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy naszym zawodnikom i zawodniczkom za udany start i składamy z senseiem Rafałem ukłon w ich stronę, gdyż naprawdę wszyscy na niego zasłużyli – dodał Andrzej Kukulski.
JacK
foto: archiwum Shiroikaj Judo Club Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button