AKTUALNOŚCIEDUKACJAKULTURA I ROZRYWKA

UWAGA MŁODZIEŻ: KONKURS NA PIOSENKĘ!

pcezzimaPCEZ w Świdniku organizuje I Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Gimnazjaliści z terenu powiatu świdnickiego będą mogli zaśpiewać po angielsku, francusku, niemiecku bądź hiszpańsku. Za trzy pierwsze miejsca przewidziane są cenne nagrody.
Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku po raz pierwszy będzie gospodarzem takiej imprezy. Odbędzie się ona w siedzibie placówki 1 grudnia o godz. 10.00.
To konkurs dla gimnazjalistów z terenu powiatu świdnickiego. Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie jednej piosenki w języku angielskim, niemieckim, francuskim lub hiszpańskim. Czas trwania utworu nie może przekroczyć 7 minut.
Każdy wykonawca musi posiadać przy sobie podpisaną płytę CD z nagranym podkładem muzycznym (dopuszczalne są tylko pół playback), którą dostarczy akustykowi na 30 minut przed rozpoczęciem konkursu. Mile widziane są grupy instrumentalne towarzyszące solistom lub zespołom.
Soliści i zespoły mogą zgłaszać się do organizatorów do godziny 9.30 w dniu konkursu.
Maksymalna ilość zgłoszeń z jednej szkoły to trzej soliści/zespoły, natomiast zespół może liczyć nie więcej niż 3 osoby.

Jury oceniać będzie poprawność językową, walory głosowe, interpretację utworów i ogólny wizerunek sceniczny.
Jak przekonują organizatorzy, celem konkursu jest nawiązanie wzajemnych kontaktów między szkołami, w których młodzież uczy się języków obcych.
Dla trzech najlepszych wykonawców przewidziane są nagrody niespodzianki.

 
D.C.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button