SPORT

WZMOCNIENI GOSPODARZE LEPSI OD AVII

W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lubelskiej Ligi Młodzików Młodszych drużyna świdnickiej Avii rywalizowała w Lubartowie z Orlikiem II. Gospodarze wzmocnieni kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu (rocznik 2004) okazali się lepsi od podopiecznych trenera Dariusza Sawickiego. Pomimo przegranej świdniczanie generalnie mogą być zadowoleni ze swojej gry w tym spotkaniu.
logo Avia
Pierwsza połowa meczu przyniosła sporo akcji w wykonaniu gości, ale nie wszystkie były kończone strzałami w światło bramki. Bramkarza Orlika starali się pokonać: Bartek Donda – minimalnie niecelnie główkował, Wiktor Lenard – uderzał tuż nad bramką, a strzały Miłosza Kowalskiego i Kuby Wierzbickiego wyłapywał golkiper. Po pierwszej, bezbramkowej połowie i kilku zmianach w składzie Avii mecz wyglądał podobnie jak na początku. Jednak czym bliżej końca gry, tym Orlik zaczął stwarzać więcej sytuacji podbramkowych. W 40 minucie gospodarze wykonywali rzut wolny. Po nieporozumieniu naszego bramkarza z obrońcą piłka odbiła się od słupka i wpada do siatki Avii. Lubartowianie poszli za ciosem. Efektem była druga bramka zdobyta przez nich pięć minut później. Zawodnik Orlika zdecydował się na dośrodkowanie z prawej strony boiska. Z dośrodkowania wyszedł mu strzał na bramkę w krotki róg, gdzie nasz bramkarz już nie zdążył z interwencją. Świdniczanie ambitnie walczyli do końca jednak wynik nie uległ już zmianie.
W najbliższy czwartek 12 listopada o godz. 16.30 świdniczanie na własnym boisku rozegrają jeszcze zaległe spotkanie z Uczniowskim Klubem Sportowym z Dysa. Miejmy nadzieję, że żółto-niebiescy odniosą zwycięstwo nad outsiderem ligowej tabeli, który w dotychczasowych dziesięciu meczach zanotował komplet porażek. Przy wygranej Avia z dorobkiem 21 punktów zakończyłaby pierwszą część sezonu na wysokim, czwartym miejscu w tabeli.
TABELA
KS ORLIK II LUBARTÓW – GPTS AVIA ŚWIDNIK 2:0 (0:0)
Avia: Oskar Szabała, Paweł Szydło, Mikołaj Stasiak, Wiktor Marek, Krystian Andrzejak, Wiktor Lenard, Miłosz Kowalski, Patryk Kowalski, Alan Rodak, Bartłomiej Donda, Daniel Gębal, Filip Fludra, Emilia Świderska, Jakub Wierzbicki, Piotr Wolski, Marek Stojański, Kacper Majkut, Filip Barański.
JacK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button