AKTUALNOŚCIEDUKACJA

WSPÓLNE MUZYKOWANIE Z MALICKIM

– Dzisiejszy koncert jest finałem warsztatów muzycznych z maestro Waldemarem Malickim, który jest inicjatorem projektu realizowanego od 2013 roku, we współpracy z Fundacją PZU, w szkołach muzycznych w całej Polsce.- mówi Beata Olszańska, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej im. Rodziny Wiłkomirskich w Świdniku.
Warsztaty odbywały się w CK, 22 listopada. Wzięli w nich udział uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia- Rafał Potaczała, Katarzyna Kowalczyk, Kacper Kowalczyk, Adrian Piotrowski, Natalia Guz, Weronika Guz, Julia Tkaczyk, Malika Wawer, Bartosz Apanasienko, Mateusz Kozieł, Alicja Tarnowska, Mikołaj Włodarczyk, Emilia Kopeć, Jakub Adamczyk, Katarzyna Adamska, Karolina Czubak, Helena Rowińska, Aleksandra Skainowska, Michał Boczek, Mikołaj Kaliniak, Angelika Kłysiak, Dominik Piotrowski i Bartosz Wicki.
„ Wspólne muzykowanie z Waldemarem Malickim” to projekt mający na celu rozwijanie umiejętności uzdolnionych muzycznie dzieci i młodzieży.- Szkoła Muzyczna w Świdniku jest ostatnią, w której projekt jest realizowany. Warsztaty uwieńczył wspólny koncert.- dodała Olszańska. Podczas finałowego występu można było usłyszeć zróżnicowany repertuar muzyczny – od muzyki klasycznej po jazz, czy muzykę filmową.
Red.
szkol2 szkolam

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button