AKTUALNOŚCIEDUKACJA

NIECODZIENNI INTERESANCI W KOMENDZIE

Czym na co dzień zajmuje się policyjny technik kryminalistyki, jak wygląda stanowisko dowodzenia oraz jakim umundurowaniem służbowym dysponują policjanci poszczególnych pionów policji, to niektóre tylko miejsca jakie mieli okazję zwiedzić w Komendzie Powiatowej Policji w Świdniku uczniowie Szkoły Podstawowej z Woli Piaseckiej.

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo tych młodszych i tych starszych mieszkańców pow. świdnickiego w ramach codziennej służby odwiedzają placówki oświatowe. W trakcie organizowanych pogadanek i lekcji w plenerze omawiane są zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Bardzo często ze strony uczniów pada wiele pytań dotyczących policyjnej służby.
Chcąc nie jedynie usłyszeć ale też zobaczyć jak pracuje Komenda Powiatowa Policji w Świdniku, uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Piaseckiej postanowili odwiedzić jej policjantów i pracowników cywilnych. Była to dobra okazja by podejrzeć stróżów prawa i pracowników jednostki w ich codziennej służbie. Dzieci zobaczyły jak wygląda stanowisko dowodzenia, na czym polega praca oficera dyżurnego, czy też jakimi pojazdami dysponuje jednostka. Ponadto, niekiedy przymierzając, dzieci zapoznały się z różnorodnością umundurowania funkcjonariuszy, wykorzystywanego podczas różnych zabezpieczeń, imprez i uroczystości. Ciekawscy mieli okazję odwiedzić cele dla osób zatrzymanych, czy też zabezpieczyć ślady linii papilarnych. Na koniec pies służbowy Baza wraz ze swoim przewodnikiem zaprezentowali pokaz policyjnej tresury psa oraz naukę poleceń i komend zgrywających policjanta z jego czworonożnym partnerem w służbie.
KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button