SPORT

FUTBOLIŚCI FALENTY BRYLOWALI W PIASKACH!

Drużyna GPTS Avia Świdnik z rocznika 2006 na długo zapamięta turniej w Piaskach. Na zawodach zorganizowanych przez Widok Lublin oraz Akademię Rozwoju Pasji Paderewski Lublin podopieczni trenera Karola Falenty zrobili prawdziwą furorę. Po emocjonujących rzutach karnych z lubelskim Motorem zajęli pierwsze miejsce. Mało tego, w całym turnieju nie doznali porażki i stracili tylko jednego gola. Ponadto wyróżnienia otrzymali: najbardziej wartościowy zawodnik zespołu – Gabriel Brodzki, najlepszy bramkarz turnieju – Hubert Konowałek oraz nagrodę Fair Play – Kacper Woźniak!
SONY DSC
W turnieju wzięło udział dwanaście zespołów. W pierwszej fazie, młodzi piłkarze Avii zremisowali z Niedźwiadkiem Chełm 0:0, pokonali Lubliniankę 4:0 (bramki: Woźniak, Janczak, Krukowski, Biały) i Vrotcovię Lublin 2:0 (Janczak, Biały). Wygrali swoją grupę i awansowali do półfinału gdzie zmierzyli się z BKS Lublin. Pomimo dużej przewagi nasi chłopcy nie zdołali strzelić zwycięskiego gola. O awansie do fazy finałowej zdecydowała seria rzutów karnych, którą Avia wygrała 2:1 (gole: Woźniak, Wołowiec).
Podopieczni trenera Falenty w pierwszym meczu fazy finałowej zmierzyli się z Motorem Lublin. Kolejny raz w turnieju zdecydowanie przeważali w polu, jednak to przeciwnicy zdobyli pierwsi piękną bramkę strzałem z dystansu. Młodzi piłkarze Avii zawzięcie walczyli o wyrównanie. Stworzyli kilka groźnych sytuacji, by po pięknej kontrze i golu Wołowca doprowadzić do remisu 1:1. Ostatni mecz świdniczanie zagrali z Paderewskim Lublin. Spotkanie było wyjątkowo wyrównane. Tym razem początek należał do przeciwników, którzy stworzyli kilka dogodnych sytuacji. Pełne ręce roboty miał golkiper naszego zespołu, który spisywał się doskonale. W dalszej części meczu, piłkarze ze Świdnika opanowali sytuację. Przeprowadzili groźne akcje zakończone groźnymi strzałami, ale ostatecznie gole nie padły. Ponieważ trzeci mecz w grupie mistrzowskiej również zakończył się remisem, o zwycięstwie w turnieju musiała zadecydować seria rzutów karnych pomiędzy Avią i Motorem. Nasi mali futboliści pewnie trafiali (Janczak, Woźniak), a dodatkowo pięknymi obronami popisywał się bramkarz Hubert Konowałek. Wynik 2:0 z konkursie rzutów karnych dał Avii pierwsze miejsce w turnieju.
Jestem bardzo zadowolony z postawy drużyny. Widać efekty naszej pracy. To co szczególnie cieszy to dobra organizacja gry. Świetnie spisała się formacja obronna i obydwaj bramkarze. W zasadzie wszystkie mecze były rozgrywane pod nasze dyktando. To miał być sprawdzian przed halowymi rozgrywkami, które czekają nas już w styczniu przyszłego roku. Uważam, że test wypadł pomyślnie – przyznał po turnieju trener naszych futbolistów Karol Falenta.
Skład Avii na tym turnieju: bramkarzeKamil Szymańczuk, Hubert Konowałek, zawodnicy z pola – Gabriel Brodzki, Maciej Krukowski, Jacek Tatara, Ireneusz Dmitruk, Jan Parcheta, Kacper Woźniak, Franciszek Biały, Maciej Maciocha, Michał Janczak i Bartosz Wołowiec.
JacK
foto: archiwum GPTS Avia Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button