AKTUALNOŚCI

OBYWATELSKA POSTAWA GODNA POCHWAŁY

Dzięki czujności pracowników stacji paliw w Dorohuczy 31-letni kierowca osobowego audi nie wyjechał na drogę. Jak wskazał alkomat, miał on w organizmie prawie 3 promile alkoholu i nie posiadał prawa jazdy. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny.
W miniony weekend, z soboty na niedzielę piaseccy policjanci zostali poinformowani o nietrzeźwym kierowcy, który chce odjechać ze stacji paliw w miejscowości Dorohucza. Jak się okazało, jedna z pracownic stacji w trakcie obsługi kupującego alkohol i słodycze klienta wyczuła od niego woń alkoholu. O przypuszczeniu, że jest nietrzeźwy,  poinformowała innych pracowników stacji. Ci widząc, że mężczyzna wsiada do auta i chce odjechać, podbiegli do niego. Uniemożliwiając mu wyjazd, wysadzili go z auta i zaalarmowali policję.
Zatrzymany kierowca początkowo odmawiał podana swoich danych personalnych i badania stanu trzeźwości. Ostatecznie jego auto trafiło na parking strzeżony, a on do świdnickiej komendy.  Kierującym okazał się 31-letni mieszkaniec gminy Siedliszcze. Badanie alkomatem wskazało prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie.
Ponadto, jak ustali w bazie danych interweniujący funkcjonariusze, nietrzeźwy mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Po sporządzeniu stosownej dokumentacji 31-latek został odwieziony do miejsca zamieszkania i przekazany pod opiekę ojca.
Teraz dokumentacja sprawy trafi do sądu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny za kierowanie pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień.
KPP Świdnik

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama