AKTUALNOŚCI

O BEZPIECZEŃSTWIE MIESZKAŃCÓW MEŁGWI

W Mełgwi rusza projekt „Bezpieczny Mieszkaniec”. Wczoraj w Urzędzie Gminy w Mełgwi odbyło się spotkanie organizacyjne kursu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Komenda Powiatowa Policji w Świdniku, przy współpracy z Urzędem Gminy Mełgiew.
Na uczestników cyklu spotkań czekają zajęcia m. in. z samoobrony, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także z zakresu praw i obowiązków konsumenckich. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców gminy zostały także zaplanowane zajęcia dotyczące różnego rodzaju uzależnień i przemocy domowej. Szczególnie pod kątem umiejętności rozpoznania problemu oraz informacji gdzie należy szukać pomocy. Spotkanie z obywatelami to także okazja by poruszyć tematy związane z oszustwami np. metodą na wnuczka– informuje Magdalena Szczepanowska, oficer prasowy KPP w Świdniku.
Świdniccy policjanci oraz specjaliści z danego zakresu tematycznego będą się spotykać z mieszkańcami w każdy poniedziałek o godz. 16.00 w budynku Urzędu Gminy w Mełgwi. Na zakończenie kursu uczestnicy otrzymają m. in pamiątkowe gadżety i certyfikaty. Jak podkreślali organizatorzy taki kurs to przede wszystkim okazja by rozmawiać o wspólnym bezpieczeństwie, ale także okazja by np. podszkolić swoje umiejętności przy udzielaniu pierwszej pomocy. Lista uczestników nadal jest otwarta. Nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Wystarczy chęć i odrobina poniedziałkowego czasu.
Wczorajsze spotkanie z mieszkańcami gm. Mełgiew to była też dobra okazja do zaprezentowania przedsięwzięcia, jakim jest budowanie krajowej mapy zagrożeń. Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdniku omówił zagadnienie  jednocześnie podkreślając, ze tworzenie mapy odbywa się na podstawie danych statystycznych policji, ale również na podstawie sygnałów przekazywanych przez społeczności lokalne.
KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button