AKTUALNOŚCI

PIJANA 14-LATKA SKOŃCZYŁA W SZPITALU

alkoŚwidniccy policjanci wyjaśniają okoliczności w jakich trójka nieletnich osób w wieku 14 i 15 lat zakupiła alkohol. Wczoraj po godzinie 15.00 mundurowi zostali powiadomieni o nietrzeźwych nastolatkach. 14-latka była tak pijana, że jedynie dzięki pomocy zawiadamiającej mogła się utrzymać na nogach. Ze względu na jej stan upojenia alkoholowego na miejscu interweniowała załoga karetki pogotowia ratunkowego, która przetransportowała 14-latkę do szpitala.
Wczoraj, tuż po godz. 15.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdniku został zaalarmowany przez postronną osobę o nieletnich, których zachowanie wskazuje, ze najprawdopodobniej są nietrzeźwe. We wskazanym miejscu, na terenie Świdnika, policjanci zastali zawiadamiającą oraz troje nieletnich w wieku 14 i 15 lat. 14-latka była tak pijana, że jedynie dzięki pomocy zawiadamiającej mogła się utrzymać na nogach.
-Ze względu na jej stan upojenia alkoholowego na miejscu interweniowała załoga karetki pogotowia ratunkowego, która przetransportowała 14-latkę do szpitala. Natomiast pozostali nieletni zostali doprowadzeni do świdnickiej komendy policji. Badanie alkomatem wskazało u drugiej z dziewcząt blisko 0.5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast u ich 15-letniego kolegi ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie. Oboje nieletni z rąk policjantów trafili pod opiekę rodziców, którzy odebrali ich z komendy. W rozmowie z policjantami nieletni przyznali się, że w dniu dzisiejszym od godzin przedpołudniowych razem z innymi znajomymi wypili dwie butelki wódki – informuje Magdalena Szczepanowska z KPP w Świdniku.
Czynności w tej sprawie trwają. Policjanci ustalając okoliczności całego zdarzenia, m. in. zabezpieczyli monitoring sklepu w którym rzekomo nieletni zakupili alkohol. Zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi sprzedaż alkoholu nieletnim jest zabroniona.
Grozi za to kara grzywny. Może również zostać orzeczony zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży napojów alkoholowych. Ponadto o zachowaniu nieletnich zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich, który podejmie decyzje o konsekwencjach prawnych wobec ich postępowania.
Szczególnie w okresie wolnym od zajęć lekcyjnych apelujemy o zapewnienie właściwego nadzoru na dziećmi i młodzieżą. Rozmawiając, a niekiedy przez konkretne nakazy przypominajmy młodym o konsekwencjach zdrowotnych i prawnych takich zachowań. Apel kierujemy również do osób postronnych, by alarmowały służby ratunkowe o wszelkiego rodzaju sytuacjach niewłaściwego zachowania zagrażającego zdrowiu i życiu młodych ludzi.
 
KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button