AKTUALNOŚCI

OKRADŁ STARUSZKĘ GROŻĄC JEJ NOŻEM

51-latek bez stałego miejsca zamieszkania odpowie za napad z nożem na starszą kobietę i kradzież jej pieniędzy. Sprawca wpuszczony do mieszkania przez 81-latkę ze Świdnika zagroził jej użyciem noża i zmusił do oddania mu pieniędzy w kwocie 150 zł. Sprawcę ustalili i zatrzymali świdniccy kryminalni.

W miniony wtorek policjanci ze Świdnika powiadomieni zostali o rozboju na szkodę jednej z mieszkanek Świdnika. Z przekazanych przez pokrzywdzoną informacji wynikało, iż wpuściła do swojego mieszkania nieznanego jej mężczyznę, powołującego się na znajomość z jej synem. W trakcie rozmowy z kobietą nieznajomy zagroził użyciem trzymanego w ręku noża i zmusił ją do oddania mu pieniędzy z portfela. Grożąc w dalszym ciągu zabójstwem zażądał ponadto wydania mu złota, którego jednakże pokrzywdzona nie posiadała. Napastnik zbiegł po wszystkim z miejsca zdarzenia.
W toku podjętych czynności świdniccy kryminalni ustalili, iż sprawcą rozboju jest 51-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna został zatrzymany w miniony piątek i przyznał się do popełnienia przestępstwa. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
Policja apeluje, w szczególności do osób starszych i mieszkających samotnie, o niewpuszczanie do domu nieznajomych osób. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń co do tożsamości i rzeczywistych intencji niespodziewanych gości należy skontaktować się z najbliższą jednostką Policji pod nr 997 lub 112.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button