AKTUALNOŚCI

LEONARDO- NOWA NAZWA FINMECCANICA HELICOPTER DIVISION

Finmeccanica zmienia nazwę na Leonardo, a zatem zmianie ulegnie nazwa świdnickiego zakładu.Obecnie jest to PZL-Świdnik, spółka z grupy Leonardo-Finmeccanica Helicopter Division, by w 2017 stać się PZL-Świdnik, spółką z grupy Leonardo Helicopter Division.
Zmiana nazwy to jedna z nowości wprowadzonych przez dyrektora generalnego Mauro Morettiego, mających na celu poprawę kondycji finansowej firmy. Jeszcze w 2015  dyrektor Moretti stwierdził, że nowa marka będzie „czymś prostym, rozpoznawalnym i – jednocześnie – z gruntu włoskim”. Nawiązanie do postaci Leonarda da Vinci, jak czytamy w oficjalnym komunikacie ma za zadanie symbolizować wszechstronne podejście do wiedzy i krok ku przyszłości.
To dopiero początek zmian. Dyrektor Moretti zapowiada, że celem jego działań jest „..skupienie się na rozwoju w zakresie przestrzeni kosmicznej i głównych programach związanych z szeroko pojętą obronnością. Rozwój w tych dziedzinach ma zostać połączony ze zmniejszeniem nakładów na inne obszary działalności, pozostające w sferze zainteresowania firmy”.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama