AKTUALNOŚCIKULINARIA

KONKURS NA DANIA REGIONALNE

1-370x180Wojewódzki Finał XVI Edycji Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”organizują Departament Rolnictwa i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie wspólnie z Polska Izbą Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz Wyspą Wisła w Stężycy. Odbędzie się on 17 lipca 2016 roku w Stężycy, powiat rycki, na terenie Wyspy Wisła.
Do aktywnego uczestnictwa zaproszeni są wszyscy miłośnicy lubelskiej kuchni, którzy zgłoszą, a następnie zdobędą się na wysiłek przygotowania swojego ulubionego tradycyjnego smakołyku. Mają to być produkty wytwarzane w małej skali, tradycyjnymi metodami i wywodzące się z kultywowanych miejscowo zwyczajów. Oprócz wyrobów (posegregowanych w cztery konkursowe kategorie: produkty pochodzenia zwierzęcego, roślinnego, napoje regionalne i tzw. produkty inne), będą wybierane najlepsze regionalne potrawy z oferty placówek gastronomicznych, gospodarstw agroturystycznych i kół gospodyń wiejskich. Zmagania w Stężycy będą pierwszym etapem tego ogólnopolskiego konkursu, rozgrywanego także w pozostałych piętnastu województwach.
Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 czerwca 2016 r. Dodatkowe informacje pod nr tel.(81) 44 16 538. Osobami do kontaktu w tej sprawie są pracownicy DRiŚ: Rafał Serej (rafal.serej@lubelskie.pl) i Bartosz Domański (bartosz.domanski@lubelskie.pl).

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button