AKTUALNOŚCISPORT

ZA NAMI II FESTIWAL BIEGOWY POWIATU ŚWIDNICKIEGO

DSC_4314Dobra zabawa, integracja międzypokoleniowa i aktywne spędzanie czasu wolnego – tak było na „II FESTIWALU BIEGOWYM POWIATU ŚWIDNICKIEGO”, który odbył się w zeszłą sobotę na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej Nr 7 w Świdniku.
Organizator imprezy to Stowarzyszenie Biegający Świdnik, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Świdnickiego.
-To już druga taka impreza i z pewnością nie ostatnia. Chcemy pokazać, że warto biegać dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Ważne, by dzieci i młodzież aktywnie spędzała czas – mówił Rafał Czelej, prezes Stowarzyszenia Biegający Świdnik.
Organizatorzy przewidzieli 5 biegów dla dzieci. Poszczególne grupy amatorów biegów obejmowały różne dystanse:
– Bieg Przedszkolaka – Dystans 100 m
– Bieg klas 1-2 – Dystans 250 m
– Bieg klas 3-4 – Dystans 500 m
– Bieg klas 5-6 – Dystans 750 m
– Bieg klas Gimnazjum – Dystans 1000 m
DSC_4488Dodatkowo, można było sprawdzić się w tzw. Teście Coopera, czyli 12-minutowej próbie wysiłkowej. Zawodnicy w wieku od 16 lat starali się pokonać w tym czasie jak najdłuższy dystans na bieżni. Mimo upału wyniki były imponujące. Wśród pań wygrała Anna Psuja, która przebiegła 2,711 m, a z panów najlepszy był Adrian Myszkowski z wynikiem 3,395m.
Test doskonale wyszedł także Jakubowi Osinie, Członkowi Zarządu Świdnickiego, który zdobył trzecie miejsce uzyskując wynik 3,156 m. – Najlepszy moment to był ten, kiedy przestałem już biec. Wszyscy uczestnicy tej próby zasługują na brawa – stwierdził zapalony biegacz.
W 12-minutowej postanowił wziąć też udział znany artysta Jan Kondrak. Mistrz piosenki literackiej, autor, kompozytor i wykonawca pojawił się na Festiwalu również z okazji promocji jego nowej płyty „Maratończyk”, wydanej przez Powiat Świdnicki w Świdniku.
DSC_4466-Utwory, które znalazły się na płycie zostały zainspirowane bieganiem. Promują aktywność fizyczną, ale też sam powiat świdnicki jako miejsce atrakcyjne i przyjazne dla sportowców, artystów oraz inwestorów. Dodam, że sam artysta jest czynnym biegaczem i maratończykiem – wyjaśnia Adam Sadło z Biura Promocji i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Świdniku.
– Z Jakubem Osiną znamy się od lat i nawet razem biegamy, a współpraca przy płycie układała się idealnie, bo przyświecają nam podobne wartości – mówił Jan Kondrak. Jak ocenia artysta, to piosenki dedykowane nie tylko sportowcom, bo niosą przesłanie uniwersalne.
Oprócz biegów dzieci mogły uczestniczyć w 10 dodatkowych konkurencjach sportowych.
Przygotowano również takie atrakcje jak: malowanie twarzy, bańki mydlane czy pokazy robotyki.
Uczestnicy Festiwalu mogli także po niemałym wysiłku uzupełnić stan kalorii, próbując pysznych ciast wykonanych przez biegaczy ze Stowarzyszenia Biegający Świdnik.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close