AKTUALNOŚCI

SKONTROLOWALI PONAD 50 POJAZDÓW

68-92834_mDziałania kontrolno-profilaktyczne policjantów świdnickiej drogówki to przede wszystkim troska o bezpieczeństwo w ruchu drogowym dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół i przedszkoli. Policjanci dodatkowo sprawdzali wczoraj stan trzeźwości kierowców oraz posiadane przez nich uprawnienia.
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego policjanci świdnickiej drogówki na terenie pow. świdnickiego, podobnie jak w całym kraju, prowadzą wzmożone działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Głównym celem tych działań kontrolno-profilaktycznych jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym szczególnie dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół i przedszkoli. Policjanci dokonując licznych kontroli, wczoraj było ich ponad 50, sprawdzają sposób przewożenia dzieci i młodzieży w pojazdach oraz  korzystanie przez nich z obowiązkowych pasów bezpieczeństwa .

Przy tej okazji mundurowi kontrolują stan trzeźwości kierowców oraz posiadane prze nich uprawnienia. Rozmawiając z kierowcami gimbusów jednocześnie funkcjonariusze sprawdzają sposób m. in. wsiadania i wysiadania z pojazdów tych młodszych pasażerów, wyczulając ich na bardzo ważną zasadę zachowania szczególnej ostrożności na jezdni. Zarówno dzieci jak i młodzież przeżywając koniec wakacyjnej laby, przy jednoczesnej radości ze spotkania z kolegami i koleżankami zapominają, że na drodze nie są sami. Rozmawiając z nimi mundurowi przypominają im zasady bezpieczeństwa na drodze, w pojeździe, jak również w na terenie szkoły.

KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button