AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Niecodzienne odwiedziny

68-95751Jak na co dzień pracują policjanci, jakie w służbie wykorzystują sprzęty oraz czym zajmują się poszczególne wydziały komendy miały okazję osobiście zobaczyć podopieczni Niepublicznego Przedszkola Kubuś Puchatek w Świdniku. Wizyta była również dobrą okazją do przypomnienia przedszkolakom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.
Wczoraj, policjanci świdnickiej komendy gościli małych „kandydatów” na policjantów. Z wizytą przybyły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Kubuś Puchatek w Świdniku. Spotkali się z nimi dzielnicowi, policjanci ruchu drogowego oraz specjalista profilaktyki społecznej. Wizyta rozpoczęła się od aktywnej rozmowy na temat codziennej pracy policjantów. Przy tej okazji dzieci obejrzały film przedstawiający „w pigułce” codzienną trudną ale i interesującą wszystkich służbę. Później dzieci obejrzały budynek komendy w którym najbardziej zainteresowało ich pomieszczenie zajmowane przez dyżurnych.
Pod koniec spotkania przedszkolaki z bliska mogły obejrzeć policyjny radiowóz oraz motocykl. Godzinne spotkanie zakończyło się rozdaniem pamiątkowych dyplomów oraz opasek odblaskowych, które dzieci obiecały codziennie nosić w drodze do przedszkola.
M.Sz.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama