AKTUALNOŚCI

Nielegalne kołpaki

68-97110

Policjanci przeszukali jedną z posesji we Franciszkowie (gm. Mełgiew). Śledczy podejrzewali, że 43-letni właściciel posesji na stronach internetowych proponował do sprzedaży nielegalne towary motoryzacyjne.

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych stróże prawa łącznie zabezpieczyli blisko 1300 naklejek na kołpaki oznaczonych podrobionymi i zastrzeżonymi znakami towarowymi 10 znanych koncernów samochodowych. Zatrzymany w tej sprawie 43-letni właściciel prowadzonej działalności został przesłuchany. Usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu handlowych wyrobów bezprawnie oznaczonych nielegalnymi znakami towarowymi. Do zarzucanego mu czynu przyznał się. Swoją działalność tłumaczył brakiem świadomości, że robił coś niezgodnego z prawem.

Sprawą zajmowali się policjanci Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wspólnie z policjami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Zgodnie z ustawą o prawie własności przemysłowej mężczyźnie grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2. Przepadkowi podlegają nielegalne towary.

reklama reklama

KPP Świdnik

M.Sz.

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button