AKTUALNOŚCI

Znaleziony sprawca śmiertelnego potrącenia

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i nieudzielenie pomocy odpowie przed sądem 35-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w miejscowości Janowice na trasie ze Świdnika do Łęcznej. Ofiarą wypadku okazał się 38-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który wracał poboczem drogi w kierunku miejsca zamieszkania. Ciało mężczyzny zauważone zostało w przydrożnym rowie w sobotę około godz. 9:00 przez jednego z przejeżdżających kierowców, który niezwłocznie powiadomił Policję.

Wczoraj w toku podjętych czynności świdniccy policjanci ustalili, iż sprawcą jest 35-latek z powiatu świdnickiego. W chwili wypadku kierował on Citroenem Berlingo, a bezpośrednio po zdarzeniu odjechał, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Trwa postępowanie w tej sprawie, a o dalszym losie kierowcy zadecyduje Sąd.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Świdnik

P.L.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama