AKTUALNOŚCI

Znikają popularne” żółtki”

Tylko do końca roku będą jeździły busy Lubelskiej Korporacji Komunikacyjnej. Popularne „żółtki” linii 88 obsługiwały dotąd trasę Świdnik – Lublin. Busy LKK  mimo braku odpowiednich pozwoleń, nadal jeździły przez centrum Lublina.
Jeszcze w 2014 zapadła decyzja Zarządu Transportu Miejskiego, że po centrum Lublina nie będą jeździły busy dowożące pasażerów z podlubelskich miejscowości. To oznaczało, że busy nie mogły zatrzymywać się na przystankach w centrum Lublina. Ten zakaz nie był przestrzegany przez LKK. Wobec tego rozpoczęła się seria spraw sądowych skierowanych zarówno przez przewoźnika, jak i ZTM. W październiku Wojewódzki Sąd Administracyjny orzekł, że LKK nie ma zezwolenia na kursy. Mimo tego busy linii 88 nadal kursują, ale tylko do końca roku.
„Drodzy pasażerowie! Linia 88 jeździ do 31.12.2016 r. Jeśli chcecie dalej jeździć, wpisujcie się na listę u kierowcy”- to informacja, która znalazła się w busach. Okazuje się, że przewoźnik nie zamierza się tak łatwo poddać. Co stanie się z zebranymi podpisami i jakie będą dalsze losy linii 88, zobaczymy po nowym roku.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama