AKTUALNOŚCIEDUKACJASPORT

Już jest – boisko w Trawnikach!


Na terenie starego trawiastego boiska przy Zespole Szkół w Trawnikach powstał właśnie nowy obiekt sportowy – boisko wielofunkcyjne. Budowę zakończył odbiór końcowy, który odbył się 16 stycznia.
Inwestycja objęła budowę boisk sportowych, chodników i oświetlenia zewnętrznego oraz ogrodzenie terenu. Powstały kompleks sportowy składa się z: boiska do mini piłki nożnej, piłki ręcznej, z nawierzchnią z trawy syntetycznej, boiska wielofunkcyjnego do koszykówki i siatkówki i 4-torowej bieżni o długości 60 m, pokrytej nawierzchnią syntetyczną poliuretanową, skoczni do skoku w dal i kortu do gry w tenisa ziemnego.

– Trawniki to jedyna gmina w naszym powiecie, która nie miała dotychczas „Orlika” – mówi wicestarosta Waldemar Białowąs – tym bardziej cieszy fakt, że udało się zrealizować taką inwestycję. Zespół Szkół w Trawnikach posiada bogatą ofertę kształcenia i różnorodność kierunków kształcenia. Ma dogodną lokalizację i przyjazny klimat do nauki i odpoczynku. Boisko znacznie podniesie atrakcyjność tej placówki i da nowe możliwości wszechstronnego rozwoju nie tylko dla młodzieży szkolnej, ale też całej społeczności lokalnej.- dodaje wicestarosta.
Koszt budowy boiska (600 tys. zł) w całości pokrył Powiat Świdnicki. Budowa bazy sportowej z pewnością wpłynie pozytywnie na promocję szkoły i poprawi wyniki rekrutacji.
Boisko już tej wiosny będzie służyło uczennicom i uczniom Zespołu Szkół w Trawnikach, a także społeczności lokalnej. Oficjalne otwarcie odbędzie się kiedy tylko pozwoli na to pogoda.

 
(dp)

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close