AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Moc atrakcji w "Norwidzie"

Dziś w Zespole Szkół im. C.K. Norwida w Świdniku nauczyciele i uczniowie pokazywali gimnazjalistom, że warto kształcić się w murach „Norwida”.
-Nasza szkoła jest wyjątkowa nie tylko ze względu na przyszłościowe kierunki kształcenia, ale także z powodu atmosfery, jaka tu panuje. Dziś chcemy wam ten niezwykły klimat pokazać. – mówił dyrektor Krzysztof Gałan witając gości. – Z pewnością mamy się czym pochwalić, m.in. tym, że bierzemy udział w kilku projektach unijnych, dzięki którym nasza młodzież będzie miała szansę zdobycia doświadczenia u zagranicznych pracodawców.
Wszyscy zainteresowani, a w szczególności uczniowie z klas trzecich gimnazjów, nauczyciele oraz rodzice od godz. 11.00 mogli odwiedzić mury szkoły, by zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz poznać proponowane przez szkołę miejsca praktyk.
Wśród gości znaleźli się m.in.: wicestarosta Waldemar Białowąs, dyrektorzy, wychowawcy i uczniowie Gimnazjów nr 1 oraz nr 3 w Świdniku, Gimnazjum w Mełgwi oraz z Gimnazjum w Kalinówce, a także przedstawiciele instytucji, uczelni wyższych i przedsiębiorstw współpracujących z ZS nr 1.
Poprzez spektakularny i niezwykle zabawny pokaz mody, młodzież zobrazowała możliwości pracy, wybierając kierunek technik hotelarstwa. Zaprezentowano także takie zawody jak: kucharz, kelner, cukiernik, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, czy technik logistyk.
Tutaj oferta edukacyjna wciąż jest poszerzana o nowe kierunki z branży turystycznej, czy gastronomicznej. To zawody gwarantujące pewność zatrudnienia – zarówno w kraju, jak i za granicą. – zapewniał wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs.
Przypomniał także o bogato wyposażonym zapleczu sportowym oraz zaznaczył, że dzięki uczestnictwie szkoły w programie Erasmus, młodzież ma możliwość zdobycia doświadczenia za granicą.
Podczas uroczystości wyłoniono zwycięzców Powiatowego Konkursu Plastycznego „Mój wymarzony zawód”.
Zaprezentowali się również utalentowani uczniowie Norwida. Zaśpiewała laureatka wielu konkursów wokalnych, trzecioklasistka Z.S nr 1 – Natalia Krysa. Wystąpiła także dziewczęca grupa taneczna.

Wśród atrakcji znalazły się liczne konkursy i zabawy dla gimnazjalistów i degustacja smakołyków przygotowanych przez uczniów.

Reklama

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama