AKTUALNOŚCI

Znaleźli ponad 21 tys. sztuk papierosów i 17 litrów alkoholu bez akcyzy

Świdniccy policjanci ustalili, że 51-letni mieszkaniec Świdnika jest w posiadaniu papierosów i alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Podczas przeszukania odnaleźli ponad 21 tys. sztuk papierosów oraz 17 litrów alkoholu. Straty Skarby Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano na kwotę ponad 18 tys. zł.
Wczoraj w związku z realizacją ustaleń własnych policjanci zatrzymali 51-letniego mieszkańca Świdnika, który posiadał ponad 21 tys. sztuk papierosów oraz blisko 17 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzowych. Przedmioty te zostały zabezpieczone podczas przeszukania w miejscu pracy świdniczanina oraz w jego domu i na terenie posesji. Mężczyzna usłyszał już zarzut przechowywania wyrobów akcyzowych czym naraził Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w łącznej kwocie ponad 18 tys. zł.
51-latek przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał karze. Zgodnie z przepisami kodeksu karno – skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny albo karą pozbawienia wolności do lat 3 oraz przepadkiem zabezpieczonego towaru.
 
KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button