AKTUALNOŚCISPORT

Znamy zwycięzców III Festiwalu Biegowego Powiatu Świdnickiego!

Dzisiaj wszyscy, którzy cenią sobie aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu mogli wziąć udział w III Festiwalu Biegowym Powiatu Świdnickiego. Impreza zorganizowana przez stowarzyszenie Biegający Świdnik, przy współpracy Starostwa Powiatowego odbyła się na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej Nr 7 w Świdniku. Była to wspaniała okazja do międzypokoleniowej integracji, a także do dobrej zabawy, w której uczestniczyli zarówno najmłodsi, jak i najstarsi członkowie rodzin. – Chcemy w ten sposób pokazać mieszkańcom Świdnika, jak ważne jest propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci. Jednak to nie jedyny cel imprezy, oprócz biegów zaplanowaliśmy wiele konkurencji sportowych, pokaz pierwszej pomocy, kiermasz ciast, czy malowanie buzi- wylicza Agnieszka Jakubczyk- Latała z Biegającego Świdnika.
Zorganizowano 5 biegów dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych i dystansach. Najlepsi zawodnicy odebrali z rąk członka zarządu powiatu świdnickiego, dr Jakuba Osiny puchary i nagrody, albowiem od lat Starostwo Powiatowe jest współorganizatorem tego wydarzenia sportowego.- Od lat wspieramy takie inicjatywy sportowe. Sam biegam od kilkunastu lat i polecam każdemu ten rodzaj sportu. Po pierwsze dlatego, że jest bardzo prosty. Wystarczy założyć buty, strój sportowy i zacząć biegać. Poza tym, jeżeli ktoś nie dysponuje dużą ilością wolnego czasu, to jest to optymalne rozwiązanie. Na mnie bieganie wpływa bardzo dobrze. Nie tylko na ciało, ale również na umysł. Podczas treningu przychodzi mi do głowy wiele pomysłów i rozwiązań- mówi Jakub Osina, członek zarządu powiatu. Osina na swoim blogu biegowym opublikował wpis na temat Festiwalu, w którym pogratulował sprawnej organizacji „Biegającemu Świdnikowi”.
Biegi odbyły się w 5 kategoriach wiekowych. Oto zwycięzcy:
Bieg przedszkolaka:
– (k) Maja Besztak, Ola Kuśpit, Nikola Wolińska
– (m) Jaś Hawrysz, Krzyś Słoniński, Krzyś Przybysz
Bieg klas 1-2:
– (k) Martyna Jurkiewicz, Maja Konowałek, Julia Michalak
– (m) Jakub Ślązak, Maksymilian Urban, Olaf Tokarski
Bieg klas 3-4:
– (k) Gabrysia Słowińska, Klaudia Muzyczuk, Natalia Pasiek
– (m) Jakub Trześniak, Krzysztof Michałek, Szymon Kotynia
Bieg klas 5-6:
– (k) Serafin Weronika, Dominika Grabowska, Wiktoria Szydłowska
– (m) Jakub Nowik, Lubomir Kociubowski, Bartłomiej Skorek
Bieg gimnazjalistów:
– (k) Żaneta Białkowska, Ewelina Motyl
– (m) Mateusz Kucharski, Bartłomiej Białkowski
Dzisiaj odbył się także Test Coopera dla młodzieży i dorosłych, czyli pokonanie jak największego dystansu w ciągu 12 minut.   Najlepszym wśród mężczyzn okazał się Łukasz Augustyniak (3470m), na drugim miejscu uplasował się Artur Motyl (3300m) a na trzecim Jakub  Osina (3190). Wśród pań najlepsza była Anna Psuja (2691m), drugie miejsce zajęła Aneta Berejowska (2680m), a trzecie Gabriela Kowalska (2552m). Serdecznie gratulujemy!

Zapisz
Zapisz

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close