AKTUALNOŚCI

Niesprawny autokar miał zawieźć dzieci na wycieczkę

O tym jak bardzo potrzebne są kontrole autokarów przed wyjazdami przekonali się dziś uczestnicy wycieczki ze świdnickiej szkoły. Przed placówkę został podstawiony autokar, który po skontrolowaniu przez policjantów z ruchu drogowego nie wyruszy w podróż z uwagi na zły stan techniczny. Dzieci wyjechały na wycieczkę drugim – sprawnym i nie budzącym zastrzeżeń pojazdem.

Dziś rano świdnicka drogówka przeprowadziła kontrolę autokaru, który miał zawieźć dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku na wycieczkę do Kozłówki. Niesprawny układ hamulcowy, zużyte ogumienie, wycieki płynów eksploatacyjnych i nadmiernie skorodowana kratownica podwozia – to tylko niektóre z usterek, które ujawnili mundurowi podczas sprawdzania stanu technicznego pojazdu.
Kierowca autokaru został ukarany mandatem karnym oraz zatrzymano mu dowód rejestracyjny pojazdu i nie dopuszczono go do ruchu. Na miejsce został skierowany drugi autokar, który po dokładnym sprawdzeniu nie budził zastrzeżeń. Wycieczka z dużym opóźnieniem lecz w sprawnym i bezpiecznym pojeździe wyruszyła w drogę.
Policja zachęca organizatorów wycieczek i wyjazdów, a także rodziców, aby przed wyjazdem dzieci zgłaszali  konieczność skontrolowania autobusu. Funkcjonariusze oprócz stanu technicznego i wyposażenia pojazdów sprawdzają stan trzeźwości kierowców oraz wymagane uprawnienia.
 
E.D.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button