AKTUALNOŚCISPORT

Perła Progres gromi!

Piłkarze Perły Progres po potknięciu w postaci remisu w wyjazdowej potyczce z Virem Dorohucza powrócili na właściwe tory! W trzeciej kolejce rozgrywek grupy IV klasy B mełgwianie na własnym boisku nie mieli litości dla Aveniru Jabłonna. Spadkowiczowi z A klasy zaaplikowali aż osiem goli i pokazali pozostałym rywalom, że są w bardzo dobrej dyspozycji w walce o upragniony awans!
Bramki: Tomasz Korona 4 (53′, 60′, 75′, 77′), Patryk Mizura 2 (14′, 27′), Michał Hajkowski 2 (44′, 71′).
Perła Progres: Przemek Hajkowski, Hubert Rak, Sebastian Gołąb (55′ Kamil Mosak), Grzegorz Cimek (65′ Łukasz Gołąb), Michał Hajkowski, Łukasz Masłowski (60′ Dawid Kurkiewicz), Rafał Dybała, Adrian Kalita (65′ Adam Gajowiak), Adrian Duda, Patryk Mizura (65′ Kamil Piłat), Tomasz Korona.
Praktycznie od początku spotkania nasi futboliści posiadali znaczną przewagę. Po niespełna kwadransie gry Perła zdobyła prowadzenie, a golkipera Aveniru w efektowny sposób do kapitulacji zmusił Patryk Mizura. Zawodnik gospodarzy stojąc tyłem do bramki przyjął sobie piłkę piętą. Obrócił się i momentalnie uderzył z około 17 metrów lewą nogą idealnie pod poprzeczkę. Bramkarz w tej sytuacji nie miał kompletnie nic do powiedzenia. Do przerwy na listę strzelców wpisali się jeszcze Mizura oraz Michał Hajkowski. Nie mógł się za to odpowiednio „wstrzelić” mełgiewski super snajper czyli Tomasz Korona. Jednak kiedy w 53 minucie trafił na 4:0 „worek” z bramkami rozwiązał się na dobre. Popularny „Koronka” dołożył jeszcze trzy gole, a raz do siatki przyjezdnych piłkę posłał jeszcze Hajkowski.
Liczyliśmy się z tym, że rywale mogą nam postawić trudne warunki. Tak się jednak nie stało i stąd nasze tak wysokie zwycięstwo. Jak pokazały pierwsze kolejki w tej lidze praktycznie każdy z każdym może wygrać. Po remisie w Dorohuczy nie możemy sobie już pozwolić na stratę kolejnych punktów – przyznał Rafał Dybała, grający trener Perły Progres Mełgiew.
W V kolejce spotkań mełgwian czeka wyjazd do innego spadkowicza z A klasy – LZS Krężnica Jara. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 24 września o godz. 15.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button