AKTUALNOŚCI

Krępiecka do remontu!

Rozpoczął się długo wyczekiwany przez mieszkańców gruntowny remont ulicy Krępieckiej, łączącej Świdnik z Mełgwią. Inwestycję o nazwie „Przebudowa drogi powiatowej nr 2103 L Świdnik-Krępiec w zakresie odnowy nawierzchni asfaltowej” realizuje powiat świdnicki przy wsparciu finansowym gminy Mełgiew.
Obecny stan jezdni pozostawia wiele do życzenia, koleiny i zastoiska wodne należą tu do porządku dziennego. Problem ten nie powstał w ciągu dwóch czy trzech lat, lecz istniał od dawna, co potwierdzają publicznie prezentowane od lat opinie mieszkańców.
Pierwsze roboty budowlane miały rozpocząć się pod koniec października, ale w związku z przebudową i zamknięciem przejazdu kolejowego „Świdnik-Wschód” zostały przesunięte na inny termin. – Nie chcieliśmy odciąć mieszkańców Mełgwi i Świdnika od jedynej drogi komunikacyjnej miedzy tymi miejscowościami. Przesunięcie terminu realizacji inwestycji było jedyną decyzją, jaka wydawała mi się słuszna – informuje starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk.
Rozpoczęcie remontu we współpracy z gminą Mełgiew podsumowuje także członek zarządu powiatu Jakub Osina: – Krępiecka, zarówno po stronie miasta, jak i w Mełgwi, wymaga gruntownego remontu. Przez lata nic nie działo się w sprawie tej ważnej drogi. Dziś przełamujemy niemoc i minimalizm. Zgodnie z obietnicą zaczynamy remont od strony Mełgwi. To sygnał, że dobra współpraca samorządów zawsze służy mieszkańcom. Skorzystają z tego wszyscy – i mieszkańcy Świdnika i Mełgwi. O to właśnie chodzi w samorządzie – o zgodę i realizację inwestycji, które są dla wszystkich. Drogi, hale sportowe, czy szkoły są ważniejsze od nowych urzędów i gabinetów.

Długość przebudowywanego odcinka to 815 m, do granicy Świdnika, a jego koszt to prawie 525 tys. zł. Początkowo roboty będą prowadzone bez zamykania jezdni. Ruch będzie ręcznie sterowany przez osoby posiadające właściwe uprawnienia. Jedynie na czas układania warstwy ścieralnej droga będzie zamknięta dla ruchu samochodowego. Na czas zamknięcia wprowadzony zostanie objazd Al. Armii Krajowej w Świdniku, dalej ulicami leżącymi na terenie gminy Mełgiew: ul. Krańcową, Skośną, Kwiatową.

– Remont należy uznać za kolejny bardzo dobry przykład współpracy powiatu z gminą. Takie działania przyczyniają się do poprawy komfortu jazdy, zwiększają bezpieczeństwo na drogach. Potrzeb jest jednak jeszcze wiele. Staramy się w miarę możliwości finansowych systematycznie je realizować – dodaje wójt Mełgwi Ryszard Podlodowski.


 

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również
Close
Back to top button
Close
Close