AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świdniku obchodziła swój jubileusz

To był piękny jubileusz- 60- te urodziny Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdniku. Ponad 70 hektarów terenu, 209 budynków mieszkalnych, tysiące mieszkań i członków- to 60- lenia historia Spółdzielni. Obchody jubileuszowe odbywały się w sobotę, 25 listopada w CK w Świdniku.

zdjęcie: T. Giełzak

Spółdzielnia powstała z inicjatywy kierownictwa Zakładu – Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL- Świdnik. Jesienią 1957 roku zebrała się grupa entuzjastów tworząc 53- osobowe Zebranie Założycielskie. Rejestr sądowy Spółdzielnia uzyskała 31 grudnia 1957r., jako jednostka gospodarczo-prawna.- W trakcie swojego istnienia wybudowano 8564 mieszkania przy szczególnie dużym programie inwestycyjnym w latach siedemdziesiątych, kiedy budowano przeciętnie po około 400-500 mieszkań rocznie- wspominał prezes spółdzielni, Marek Słotwiński.

Podczas uroczystości jubileuszowej, w obecności władz samorządowych, członków i przede wszystkim mieszkańców wręczono podziękowania i odznaczenia za wieloletnią pracę i poświęcenie na rzecz spółdzielni i mieszkańców. Zarząd Powiatu Świdnickiego reprezentował wicestarosta Waldemar Białowąs.- Wielkie Gratulacje z okazji wspaniałego Jubileuszu 60- lecia dla Zarządu i wszystkich pracowników, którzy każdego dnia minionych lat dbali o pozytywny wizerunek SM. Wyrażam podziw i dumę oraz życzenia kolejnych owocnych lat pracy dla społeczności naszego miasta- powiedział wicestarosta Białowąs.
W uroczystości uczestniczyli byli, jak i obecni członkowie Rady Nadzorczej SM. – Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w jubileuszu 60-lecia SM. Od kilku miesięcy jestem członkiem Rady Nadzorczej i mam nadzieję, że będę kontynuować pewne działania i jednocześnie wnieść nowe pomysły i rozwiązania. Wspieram działania spółdzielni chociażby poprzez pracę w Społecznej Radzie Programowej SDK. Składam dzisiaj ogromne gratulacje wszystkim z okazji jubileuszu- powiedział Paweł Walczak, członek Rady Nadzorczej SM.
Odznaki- „Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego” otrzymało 12 osób. Dyplomy do pracowników z co najmniej 20- letnim stażem pracy w SM. Spółdzielnia otrzymała także odznaczenie– Amicus Civitatis. Podczas jubileuszu nie zabrakło występów artystycznych. Na scenie zaprezentowali się podopieczni ze Spółdzielczego Domu Kultury, chór „Tercja”, zespół Ambarass, śpiewający seniorzy oraz artyści scen lubelskich.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button