AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

26. Finał WOŚP w Świdniku

Po raz 26 w styczniu zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak co roku tysiące wolontariuszy z puszkami wyjdzie na ulice by zbierać pieniądze na fundację. 26. Finał WOŚP odbędzie się 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznychpowiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP – Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce dodaje Prezes Zarządu Fundacji.

Jak zwykle WOŚP zagra w Świdniku. Znany jest już program 26. Finału.

Program WOŚP 2018 w Świdniku:

10.00 – 13.30 Blok teatralno-taneczny (sala widowiskowa)

reklama reklama

Świdnicki Zespół Baletowy II (MOK), Zumba, Dziecięcy Teatr Ruchu (MOK), Teatr Maluch (MOK), Teatr Tańca, Zespół Tańca Współczesnego FLEX (MOK), Taniec orientalny, Świdnicki Zespół Baletowy I (MOK), Zespół Tańca Nowoczesnego Ambarass (SDK), Domino Jazz (Centrum Kultury i Promocji Gminy Głusk w Dominowie), Seniority (MOK).

13.30 – 16.00 Blok muzyczny:

Dziecięcy Chór Gospel (MOK), Świdnik Gospel Choir (MOK), Studio wokalne 24 (MOK), Zespół Backstage.

16.00 – licytacja główna

17.00 – Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy”

18.00 – Zespół Tańca Nowoczesnego FUX (MOK)

19.00 – W.E.N.A.

20.00 – Światełko do nieba (skate park)

Imprezy towarzyszące (sala kameralna): dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy, figurki z balonów, warsztaty ceramiki, warsztaty modelarskie.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button