AKTUALNOŚCI

Trwa akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

Dziś do godziny 16.00 w sklepie Stokrotka w świdnickiej galerii Venus zbierane są dary dla najmłodszych. W ramach ogólnopolskiej akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie organizuje pomoc dla potrzebujących dzieci. Współorganizatorami przedsięwzięcia są: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Świdniku i Kozicach Dolnych, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Świdniku i Mełgwi, a także Placówka Opieki nad Dzieckiem i Rodziną w Rybczewicach. To właśnie dla podopiecznych powyższych placówek przygotowywane będą paczki. W akcję zaangażowała się również młodzież z I LO im. W. Broniewskiego w Świdniku.
Przed wejściem do „Stokrotki” czekają wolontariusze, którzy zbierają żywność o długim terminie przydatności, słodycze i zabawki.
– Czas przedświąteczny otwiera ludzkie serca, a potrzebujących dzieci na terenie naszego powiatu jest naprawdę wiele. Dlatego prosimy o wsparcie wedle możliwości – apeluje Iwona Maluga, Dyrektor PCPR w Świdniku.
Możliwość pomocy nie kończy się jednak dziś. Żywność i zabawki wciąż można dostarczać do placówek, które włączyły się w akcję.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button