AKTUALNOŚCIEDUKACJASPORT

Najlepsi uczniowie i sportowcy nagrodzeni! (zdjęcia)

Dzisiaj, podczas ostatniej w tym roku sesji Rady Powiatu uhonorowano najzdolniejszych uczniów i sportowców w naszym powiecie.
Na sali obrad pojawili się stypendyści, uczniowie z najwyższą średnią w swoich szkołach i sportowcy. Wielu przybyło wraz z rodzicami, którzy z dumą przyjmowali gratulacje i podziękowania za trud włożony w edukację i wychowanie dzieci.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymali:
– Katarzyna Kowalczyk – I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Świdniku, śr. ocen: 5,44
– Bartłomiej Sidor – Zespół Szkół w Trawnikach, śr. ocen: 4,87
– Weronika Górska – Technikum Nr 2 Zespołu Szkół Nr 1 im. C.K.Norwida w Świdniku, śr. ocen: 5,25
– Aleksandra Basiak – III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół Nr 1 im. C.K.      Norwida w Świdniku, śr. ocen: 4,81
– Magdalena Suszek – Technikum Nr 1 Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej im. Z. Puławskiego w Świdniku, śr. ocen: 4,77
Stypendium Starosty Powiatu Świdnickiego:
– Maciej Sygnowski – I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Świdniku, śr. ocen: 5,43
Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego:
– Andrzej Małek – I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Świdniku,
śr. ocen: 5,38
– Adrianna Dudek – I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Świdniku,
śr. ocen: 5,16
– Wojciech Sarnowski – I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Świdniku, śr. ocen: 5,06
– Michał Flis – I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Świdniku,
śr. ocen: 5,83
– Zuzanna Ślęp – I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Świdniku, śr. ocen: 5,38
– Anita Parada – Branżowa Szkoła I stopnia Nr 2 Zespołu Szkół Nr 1 im. C.K.Norwida w Świdniku, 4,29
– Katarzyna Oleszek – Branżowa Szkoła I stopnia Nr 2 Zespołu Szkół Nr 1 im. C.K.Norwida w Świdniku, 3,79
– Małgorzata Brodaczewska – Technikum Nr 2 Zespołu Szkół Nr 1 im. C.K. Norwida w Świdniku, 5,13
Okolicznościowe puchary i pamiątkowe dyplomy powędrowały także do najlepszych sportowców z naszego powiatu, które wręczyli starosta – Dariusz Kołodziejczyk, wicestarosta – Waldemar Białowąs oraz Przewodniczący Rady Powiatu- Marcin Najda.
Sportowcy powiatu świdnickiego wyróżnieni za osiągnięcia w 2017 roku:
GMINA MEŁGIEW
Nagrody wręczył wójt gminy- Ryszard Podlodowski, a wyróżnieni zostali:
Maciej Krukowski- ma 11 lat, jest zawodnikiem MKS Avia Świdnik i uczniem Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi; w mijającym roku wraz z drużyną piłkarską m.in. zajął I miejsce w Dziecięcej Halowej Lidze Mistrzów, w której rywalizowały drużyny z województwa lubelskiego.
Alicja Niewiadomska– ma 13 lat, jest zawodniczką Lubelskiego Klubu Karate Shotokan i uczennicą Szkoły Podstawowej im. Jaworzniaków w Krzesimowie, w 2017 roku zajęła I miejsce w kategorii kata indywidualnego dziewcząt na mistrzostwach w Borzęcinie.
Robert Szostakiewicz – ma 12 lat, jest uczeniem Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi; uprawia tenis ziemny, w mijającym roku zajął czołowe lokaty na turniejach rangi mistrzowskiej, wojewódzkiej oraz ogólnopolskiej.
MIASTO i GMINA PIASKI
Sportowców wytypował burmistrz Piask- Michał Cholewa, a nagrody wręczył sekretarz gminy –Marcin Najda. Wyróżnieni zostali:
Hubert Kalita – ma 8 lat, jest zawodnikiem Ludowego Klubu Sportowego Piaskovia i uczniem Szkoły Podstawowej w Piaskach, w 2017 roku był najlepszym zawodnikiem drużyny piłkarskiej w swojej kategorii wiekowej; jest ambitnym i walecznym zawodnikiem, który na boisko zawsze wychodzi bez jakichkolwiek kompleksów.
Piotr Kierepka – ma 15 lat, jest zawodnikiem Ludowego Klubu Sportowego Piaskovia w Piaskach; czołowy zawodnik drużyny piłkarskiej w swojej kategorii wiekowej, jest kapitan zespołu i filarem defensywy, był najlepszym zawodnikiem rundy jesiennej bieżącego sezonu.
Weronika Krysa – ma 15 lat, reprezentuje Ludowy Klub Sportowy z Wierzchowisk, jest kapitanem zespołu i wyróżniającą się zawodniczką drużyny piłkarskiej juniorek oraz III-ligowego zespołu z Wierzchowisk.
GMINA RYBCZEWICE
Sportowców wytypowała wójt gminy – Elżbieta Masicz, która wręczyła również ufundowane nagrody rzeczowe. Wyróżnieni zostali:
Damian Kapica – ma 12 lat, jest zawodnikiem Ludowego Klubu Sportowego Piaskovia w Piaskach, w mijającym roku był członkiem kadry województwa lubelskiego w piłce nożnej w roczniku 2005; wraz z drużyną zajął II miejsce w mistrzostwach powiatu świdnickiego w tenisie stołowym.
Ryszard Podolak– ma 9 lat, jest zawodnikiem Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Victoria w Rybczewicach; jest kapitanem drużyny w kategorii orlików młodszych, tegorocznym finalistą rozgrywek okręgowych w tej kategorii wiekowej oraz najlepszym strzelcem zespołu z Rybczewic.
MIASTO i GMINA ŚWIDNIK
Sportowców wytypował burmistrz Świdnika – Waldemar Jakson, który ufundował także nagrody rzeczowe. W jego imieniu nagrody wręczył Łukasz Reszka, pełnomocnik ds. sportu.
Grzegorz Kanikuła– ma 37 lat, reprezentuje Klub Sportowy Hetman Lublin; w mijającym roku zajął II miejsce na mistrzostwach Europy w kręglach klasycznych, które odbyły się w Serbii.
Emil Krzykała – ma 16 lat, jest zawodnikiem Klubu Pływackiego Avia Świdnik; w 2017 roku zajął I miejsce podczas letnich mistrzostw Polski juniorów na dystansie 100 metrów stylem dowolnym.
Piotr Sawicki– ma 43 lata, reprezentuje Integracyjne Centrum Rehabilitacyjne Start w Lublinie; wraz z reprezentacją Polski zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata w łucznictwie klasycznym osób niepełnosprawnych, które odbyły się w Chinach.
GMINA TRAWNIKI
Sportowców wytypował wójt gminy – Jerzy Szpakowski. Wyróżnieni zostali:
Kamil Matusiak – ma 15 lat, jest zawodnikiem Klubu Sportowego Taekwondo w Trawnikach, w mijającym roku zajął I miejsce w konkurencji indywidualnych technik specjalnych i III miejsce w konkurencji indywidualnych walk na międzywojewódzkich mistrzostwach juniorów młodszych.
Katarzyna Nowomiejska– ma 18 lat, jest zrzeszona w Klubie Sportowym Taekwondo w Trawnikach; w 2017 roku zajęła III miejsca w konkurencjach: indywidualnych walk, układów stopni uczniowskich oraz układów formalnych w kategorii kolorowych pasów podczas międzywojewódzkich mistrzostw juniorek.
Patryk Tarczyluk– ma 15 lat, uczeń Zespołu Placówek Oświatowych w Trawnikach; zajął I drużynowo i II miejsce indywidualnie na mistrzostwach powiatu świdnickiego w tenisie stołowym; Patryk jest także czołowym zawodnikiem piłkarskiej drużyny juniorów LKS Piaskovia Piaski, ma już za sobą debiut w seniorskiej drużynie tego klubu występującej w klasie okręgowej.
Zawodnicy otrzymali także bony o wartości 250 złotych na zakup sprzętu sportowego.
 

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button