WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY!
W celu uświetnienia Jubileuszu 25-lecia oraz przybliżenia postaci wielkiego pisarza Henryka Sienkiewicza Stowarzyszenie Przyjaciół Ośrodka we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku zorganizowało Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla szkół podstawowych pod hasłem: „Bohaterowie książek Henryka Sienkiewicza”. Konkurs został objęty patronatem honorowym przez Wojewodę Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Starostę Powiatu Świdnickiego, Burmistrza Miasta Świdnika oraz Kustosza Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.
Na konkurs wpłynęło 77 prac. Jury przyznało 3 nagrody specjalne: nagrodę Starosty Powiatu Świdnickiego zdobyła Milena Mazurek z Zespołu Szkół w Siedliszczu, nagrodę Burmistrza Miasta Świdnik – Karina Wosiak z SOSW w Świdniku, a nagrodę Dyrektora SOSW w Świdniku: Kacper Sikorski ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Białej Podlaskiej. Przyznano też oraz 22 nagrody w 3 kategoriach.
Laureaci Konkursu:
KATEGORIA: KLASY I-III
1. Natalia Ochnik, Zespół Szkół w Okrzei
2. Martyna Brudkowska, Zespół Szkół w Okrzei
3. Julia Kryczka, Zespół Szkół w Okrzei
4. Anna Bucior, Zespół Szkół w Grabowcu
5. Karol Litwin, Zespół Szkół w Grabowcu
6. Maja Stanio, Zespół Szkół w Okrzei
-
Agata Sierkowska, Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczebrzeszynie
KATEGORIA: KLASY IV-VI
1. Michał Tomasik, Zespół Szkół w Woli Okrzejskiej
2. Cezary Toczyński, Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczebrzeszynie
3. Laura Grzeszuk, Zespół Placówek Oświatowych w Międzyrzecu Podlaskim
4. Izabela Kwiatkowska, Zespół Placówek Oświatowych w Międzyrzecu Podlaskim
5. Zuzanna Skrzyńska, Zespół Szkół w Grabowcu
6. Dawid Buczkowski, Zespół Szkół w Grabowcu
7. Radosław Komoń, Zespół Placówek Oświatowych w Międzyrzecu Podlaskim
8. Noemi Michalska, Zespół Szkół w Siedliszczu
9. Adrianna Pisarczyk, Zespół Szkół w Siedliszczu
10. Jan Domański, Zespół Placówek Oświatowych w Międzyrzecu Podlaskim
KATEGORIA: Szkolnictwo specjalne
1. Karolina Kozak, SOS-W w Świdniku
2. Szymon Surmacz, SOS-W w Świdniku
3. Przemysław Zawadzki, SOS-W w Baczkowie
4. Kacper Grzyb, SOS-W w Baczkowie
5. Karolina Zmarzlak, SOS-W w Świdniku
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczestnikom i dziękujemy za udział w konkursie.
(SOSW w Świdniku)