AKTUALNOŚCI

Po zimowej przerwie ruszyły prace na ul. Krępieckiej

Zgodnie z zapowiedziami, po zimowej przerwie zostały wznowione prace na ulicy Krępieckiej, łączącej Świdnik z Mełgwią.
Inwestycję o nazwie „Przebudowa drogi powiatowej nr 2103 L Świdnik-Krępiec w zakresie odnowy nawierzchni asfaltowej” realizuje powiat świdnicki przy wsparciu finansowym gminy Mełgiew.
Pierwsze roboty budowlane miały rozpocząć się pod koniec października, ale w związku z przebudową i zamknięciem przejazdu kolejowego „Świdnik-Wschód” zostały przesunięte na koniec listopada 2017 roku. – Przesunięcie terminu realizacji inwestycji było jedyną decyzją, jaka wydawała mi się słuszna, bo nie chcieliśmy odciąć mieszkańców Mełgwi i Świdnika od jedynej drogi komunikacyjnej. – informuje starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk.
 
Krępiecka, zarówno po stronie miasta, jak i w Mełgwi, wymaga gruntownego remontu. Przez lata nic nie działo się w sprawie tej ważnej drogi. Wznawiając po zimie remont przełamujemy niemoc i minimalizm. Zgodnie z obietnicą zaczynamy remont od strony Mełgwi. To sygnał, że dobra współpraca samorządów zawsze służy mieszkańcom – dodał Jakub Osina członek zarządu powiatu.
W związku zimą prace remontowe zostały przerwane. Po zapowiedziach starosty o kontynuowaniu inwestycji po zimowej przerwie prace na ulicy zostały wznowione.
Kierowcy  muszą liczyć się z niewielkimi utrudnieniami na drodze, ponieważ wprowadzono ruch wahadłowy. Zadanie jest kolejnym z etapów służących poprawie infrastruktury drogowej.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button