AKTUALNOŚCIEDUKACJASPORT

Codziennie coś nowego

Na ten obiekt sportowy czeka wielu młodych sportowców, uczniów i nauczycieli. Tym bardziej cieszy, że na placu budowy praca wre.
Nowoczesna hala sporttowa przy I LO w Świdniku to inwestycja Powiatu Świdnickiego warta 6 mln zł.
– Inwestycje w obiekty sportowe przynoszą długofalowe efekty, bo wzbogacają bazę i ofertę edukacyjną szkół. Młodzież powinna mieć warunki do profesjonalnego treningu. Liczę na to, że hala stanie się jednym z ulubionych miejsc aktywnego spędzania czasu wśród młodych ludzi, ale także zgromadzi szeroką widownię na wielu imprezach sportowych– mówi Waldemar Białowąs, wicestarosta świdnicki.
Widoczna jest już ukończona elewacja budynku, zainstalowane są trybuny oraz armatura i urządzenia sanitarne, wykonana jest już także wylewka cementowa i ocieplenie podłoża. Położona została już druga warstwa podłogi złożona z legarów, a lada dzień przykryta zostanie nawierzchnią sportową tarafflex. Pomalowane zostały też ściany wewnątrz obiektu.
Gotowy jest j łącznik szkoły z nową halą, w którym znajdują się cztery szatnie wraz z natryskami. Dwie szatnie znajdują się także na terenie hali. W łazienkach gotowa jest już glazura i terakota, są też instalacje zewnętrzne, wewnętrzne oraz przyłącza i klimatyzacja. Zainstalowana jest także sprowadzona z Włoch winda, przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Poza największym boiskiem, na piętrze znajdzie się miejsce na 2 sale: do fitnessu lub gimnastyki korekcyjnej oraz siłownię. Będzie również można skorzystać ze ścianek wspinaczkowych. Przewidziano też miejsce przeznaczone na różnego typu imprezy oraz patio z przeszklonym zadaszeniem.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button