AKTUALNOŚCI

Strzelał do gołębi. Grozi mu do 3 lat więzienia

Do 3 lat pozbawienia wolności przewiduje Ustawa o ochronie zwierząt za zabijanie i znęcanie się nad zwierzętami. Tyle grozi mieszkańcowi Świdnika, który strzelając z wiatrówki do gołębi sąsiada „walczył” z ptakami. Według niego gołębie sąsiada zanieczyszczają posesję oraz samochody klientów pozostawiane u niego w warsztacie.
Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zgłosił się mieszkaniec Świdnika, który złożył zawiadomienie o przestępstwie. Mężczyzna na swojej działce hoduje ponad 50 gołębi co nie podoba się sąsiadowi. Gdy patki przylatują na teren jego posesji siadają na dachu stodoły – ten do nich strzela śrutem z wiatrówki. Kilkanaście gołębi zostało rannych a jeden śmiertelnie postrzelony. Mężczyzna tłumaczy, że prowadzi warsztat samochodowy a gołębie zanieczyszczają mu samochody klientów oraz teren całej posesji.
Policjanci zabezpieczyli wiatrówkę. Teraz prowadzone będzie dochodzenie w kierunku art. 35 ustawy o ochronie zwierząt, które przewiduje zagrożenie nawet do 3 lat pozbawienia wolności za takie zachowanie.
 
KPP Świdnik

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama