AKTUALNOŚCI

Strzelał do gołębi. Grozi mu do 3 lat więzienia

Do 3 lat pozbawienia wolności przewiduje Ustawa o ochronie zwierząt za zabijanie i znęcanie się nad zwierzętami. Tyle grozi mieszkańcowi Świdnika, który strzelając z wiatrówki do gołębi sąsiada „walczył” z ptakami. Według niego gołębie sąsiada zanieczyszczają posesję oraz samochody klientów pozostawiane u niego w warsztacie.
Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zgłosił się mieszkaniec Świdnika, który złożył zawiadomienie o przestępstwie. Mężczyzna na swojej działce hoduje ponad 50 gołębi co nie podoba się sąsiadowi. Gdy patki przylatują na teren jego posesji siadają na dachu stodoły – ten do nich strzela śrutem z wiatrówki. Kilkanaście gołębi zostało rannych a jeden śmiertelnie postrzelony. Mężczyzna tłumaczy, że prowadzi warsztat samochodowy a gołębie zanieczyszczają mu samochody klientów oraz teren całej posesji.
Policjanci zabezpieczyli wiatrówkę. Teraz prowadzone będzie dochodzenie w kierunku art. 35 ustawy o ochronie zwierząt, które przewiduje zagrożenie nawet do 3 lat pozbawienia wolności za takie zachowanie.
 
KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button