AKTUALNOŚCI

Mełgiew stawia na inwestycje

 
Trwa przebudowa drogi powiatowej Świdnik-Krępiec. Gmina Mełgiew udzieliła na to zadanie Powiatowi Świdnickiemu pomocy finansowej. Koszty zostaną sfinansowane przez Powiat w wysokości 424 382,69 zł oraz Gminę Mełgiew w wysokości 100 000,00 zł.
– Współdziałanie samorządów to podstawa. Cieszy mnie tak dobra współpraca z Powiatem Świdnickim, bo dzięki wspólnym inwestycjom korzystają przecież mieszkańcy- komentuje Magdalena Narodowiec, Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego i Kierownik Referatu Organizacyjnego  w Urzędzie Gminy Mełgiew  – Mam nadzieję, że intensywny rozwój infrastruktury drogowej w gminie Mełgiew poprawi jakość życia jej mieszkańców i uatrakcyjni nasz region w oczach potencjalnych inwestorów – dodaje Narodowiec.
W najbliższym czasie rozpocznie się budowa chodnika przy ul. Jarzębinowej w Krępcu – odcinek od węzła trasy S17 do ul. Spokojnej. Koszt inwestycji to 250 000zł, a termin zakończenia określono na koniec września.
Końca dobiegają prace przy realizacji inwestycji w Józefowie i Podzamczu, gdzie położono nową  nawierzchnię. Gmina przygotowuje się do przebudowy drogi w Trzeszkowicach, a także wyłonienia wykonawcy na realizację przebudowy drogi w Trzeciakowie.
Dodatkowo planowany jest remont nawierzchni na drodze biegnącej w stronę schroniska w Krzesimowie.
To nie wszystko. Rozpoczęły się także prace nad wykonaniem oświetlenia ulicznego w Podzamczu, gdzie wyrównano już asfalt i utwardzono pobocza. W ramach projektu „Mobilny LOF” zostanie przebudowany ciąg dróg powiatowych od Franciszkowa do Mełgwi, wraz z zatokami autobusowymi i chodnikami. Do dyspozycji mieszkańców będzie także 6. kilometrowa ścieżka rowerowa wraz z oświetleniem energooszczędnym i 2 stacje rowerowe. Dokończony zostanie też chodnik w Mełgwi przy ul. Lubelskiej.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close