AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Efektowne PCEZ na Air Festival w Świdniku

Przez dwa dni pokazów warsztaty CKP odwiedziły tłumy, dziesiątki zwiedzających dużych i małych. Wszyscy zainteresowani podkreślali, że są zadowoleni, że mogą bezpośrednio zobaczyć śmigłowce Sokół czy Mi 2; usiąść za ich sterami, zrobić sobie zdjęcia oraz zwiedzić ich kokpit. Furorę robiły zdjęcia w mundurze pułkownika pilota.
Spośród wielu imprez które przygotowali nauczyciele i uczniowie PCEZ z okazji 100-lecia lotnictwa w Polsce, Air Show Festival był jedyną z nich. Warszataty odwiedziło wiele osób, całych rodzin i absolwentów z dziećmi aby pokazać i sfotografować się w mundurze pilota za sterami śmigłowców Mi2 i W3 Sokół ustawionych w hali CKP, gdzie dostępne dla zwiedzających były cztery śmigłowce. Dwa z nich Sokół i Mi2 zostały przekazane szkole poprzez umowę sponsorską od PZL-Świdnik S.A.
Gospodarze tej wielkiej lotniczej imprezy to: nauczyciele Lucyna Janowska, Witold Reszka, Zofia Bartnik, Zbyszek Rzążewski, Zbyszek Prokop oraz uczniowie z klas 1A,1E, 2A, 2E.
– Uśmiechy, zadowolenie i szczęście malujące się na twarzach zwiedzających rekompensowały nam trudy upalnych godzin. Mamy nadzieję, że udało nam się rozbudzić wśród odwiedzającej nas młodzieży lotnicze pasje, dlatego też kontynuujemy zaproszenie dla szkół gimnazjalnych, podstawowych oraz grup przedszkolnych do zwiedzania CKP– mówi Lucyna Janowska, doradca zawodowy PCEZ.

 

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close