AKTUALNOŚCI

Uprawiali marihuanę na działce

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego ujawnili i zabezpieczyli świdniccy policjanci na terenie jednej z miejscowych działek. Do sprawy mundurowi zatrzymali dwóch mieszkańców Świdnika, którzy wpadli na gorącym uczynku podczas podlewania i pielęgnowania nielegalnej plantacji. Policjanci doprowadzili 22 i 27 latka do Sądu, który do finalnego wyjaśnienia sprawy zastosował wobec nich tymczasowy areszt.
Przed kilkoma dniami świdniccy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców miasta, którzy przyjechali na jedną z miejscowych działek,  gdzie uprawiali krzaki marihuany. Młodzi mężczyźni wpadli podczas pielęgnacji nielegalnych roślin. Mieli ze sobą również nowe sadzonki, które zamierzali zasadzić w ziemi.
Policjanci na terenie działki zabezpieczyli w sumie ponad 60 krzewów konopi oraz ponad 170 g suszu roślinnego. Badanie narkotestem potwierdziło, że rośliny i susz wykazują właściwości marihuany. Z takiej ilości zabezpieczonych narkotyków można byłoby sporządzić ponad 600 dilerskich działek.
22 i 27 – latek zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Wczoraj zostali doprowadzeni do Sądu, który zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie. Za uprawę i posiadanie środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
ED

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button