AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

KGW w Piaskach Wielkich i Stowarzyszenie „Kreatywne Piaski” zwycięzcami XI Festiwalu Flaków w Piaskach! (zdjęcia)

Znamy zwycięzców konkursu na „Najlepsze Flaki Lubelszczyzny”. Drugi raz z rzędu wygrały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Piaskach Wielkich. Stowarzyszenie „Kreatywne Piaski” zwyciężyło w konkursie na „Zapomniane smaki dawnej kuchni” .
– Bardzo się cieszę po raz XI mogliśmy nagrodzić Koła Gospodyń Wiejskich. Panie serwują najlepszą potrawę, z której jesteśmy dumni w Piaskach. Tegoroczne jury twierdzi, że w konkursie na „Zapomniane smaki dawnej kuchni”  poziom wykonanych potraw był rewelacyjny. Dla mnie to nic dziwnego, bo sztuka kulinarna w gminie Piaski stoi na bardzo wysokim poziomie. Nie dziwne jest też to, że z roku na rok nasza impreza staje się coraz bardziej popularna i na stałe zapisała się w kalendarzu wydarzeń wojewódzkich, a nawet krajowych. Za wspaniałą organizację festiwalu chciałbym gorąco podziękować- powiedział burmistrz Piask, Michał Cholewa. Po raz trzeci, a drugi raz z rzędu w konkursie na „Najlepsze Flaki Lubelszczyzny” wygrały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Piaskach Wielkich.- Dużo serca wkładamy w gotowanie, to nasz sekret. Nie umiem gotować inaczej. Tylko z sercem- mówi pani Barbara Jasieczek z KGW w Piaskach Wielkich. – Nie spodziewałyśmy się wygranej. Bardzo się cieszymy. Sekretu najlepszych flaków nie mogę zdradzić, ale mogę powiedzieć, że muszą być przygotowane z najwyższej jakości produktów. Z dobrych rzeczy wychodzą dobre rzeczy. Wszyscy, którzy próbowali naszych flaków bardzo je sobie chwalili– dodaje Agnieszka Skomorowska z Koła Gospodyń Wiejskich w Piaskach Wielkich. Drugie miejsce w konkursie na „Najlepsze Flaki Lubelszczyzny” zajęły Panie z KGW w Siedliszczkach , a trzecie Panie z KGW w Gardzienicach
Nagrody wręczyli: Anna Agustyniak, Sekretarz Województwa Lubelskiego UM, Michał Zdun dyrektor Departamentu Polityki Transportowej i Drogownictwa UM w Lublinie, a także przewodniczący RP Marcin Najda oraz dyrektor PUP Marcin Troć. Każdy uczestnik konkursu otrzymał wyróżnienie. Jak przyznają jurorzy poziom był bardzo wyrównany i trudno było wyłonić zwycięzcę. W konkursie na „Zapomniane smaki dawnej kuchni” trzecie miejsce za pierogi z soczewica zajęły Panie z KGW w Kębłowie. Drugie miejsce należało do Pań z KGW Siedliszczki za zupę owocową, a pierwsze miejsce jury jednogłośnie przyznało Stowarzyszeniu „Kreatywne Piaski” za kozła w śmietanie. Zwycięzcom gratulujemy!!
 

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button