AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Sukces LOWE w Świdniku (zdjęcia)

26 czerwca uczestnicy LOWE świętowali zakończenie projektu. LOWE, czyli Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji, to miejsce, w którym ponad 200 dorosłych osób z terenu Powiatu Świdnickiego podnosiło swoje kluczowe kompetencje, przede wszystkim językowe i informatyczne. Na realizację tego pilotażowego projektu, dzięki staraniom wicestarosty Waldemara Białowąsa, Powiat Świdnicki otrzymał grant w wysokości 180 tys. zł. Realizatorem projektu był Zespół Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku.
LOWE to pilotażowy program na rzecz rozwoju kluczowych kompetencji u osób dorosłych. Uczestnicy wzięli udział w szkoleniach i warsztatach, które miały na celu podniesienie kompetencji kluczowych.
W jego realizację zaangażowali się także partnerzy, m.in. Powiatowy Urząd Pracy, szkoły i organizacje pozarządowe, m.in. świdnicki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
Podczas wtorkowej uroczystości uczestnicy otrzymali zaświadczenia o ukończeniu szkolenia z rąk wicestarosty Waldemara Białowąsa oraz dyrektora ZS Nr 1 Krzysztofa Gałana.
– LOWE promuje ideę kształcenia się przez całe życie – podkreślał Waldemar Białowąs – inicjator projektu – to szczególnie ważne we współczesnym świecie, który wymaga elastyczności i ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji. Mam nadzieję, że zdobyte kompetencje i wiedza pozwolą Państwu sprawniej poruszać się zarówno po rynku pracy, jak i w codziennym życiu dzięki znajomości języka obcego oraz sprawnej obsłudze komputera i internetu. – dodawał wicestarosta.
Absolwenci LOWE zgodnie podkreślali, że zajęcia były bardzo ciekawe i potrzebne oraz, że chcą więcej. Michał Rządkowski – koordynator projektu, wyjaśnił, że Ministerstwo Edukacji Narodowej po przeanalizowaniu efektów osiągniętych przez LOWE w pozostałych 15 powiatach Polski podejmie decyzję o kontynuacji tego typu działań.
– Mamy nadzieję, że osiągnięte rezultaty w skali kraju pozwolą na wprowadzenie na stałe do oferty naszej szkoły takiej bezpłatnej formy wsparcia dla osób dorosłych – mówił dyrektor Krzysztof Gałan – zainteresowanie ofertą LOWE przerosło nasze oczekiwania. Bardzo cieszy fakt, że jest tak duża potrzeba podnoszenia kompetencji wśród osób dorosłych i liczymy na możliwość kontynuacji projektu w kolejnych latach.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close