AKTUALNOŚCI

Oddaj krew na 100-lecie odzyskania niepodległości!

W związku z jubileuszem 45 -lecia Klub HDK- PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL- Świdnik S.A. organizuje cykl akcji poboru krwi. Najbliższa już 6 lipca.
W przeciągu 45 lat oddano blisko 19 tysięcy litrów krwi- niezastąpionego leku ratującego życie. W tej chwili brakuje krwi w RCKiK w Lublinie. Potrzebna jest chociażby do przeprowadzania zabiegów ratujących życie.- Zwracam się z apelem do naszej załogi, jak i do rodzin, znajomych, mieszkańców naszego miasta o oddanie krwi w piątkowej akcji 6 lipca. Akcja odbywać się będzie w punkcie medycznym w godz.8.oo – 12.oo- apeluje Andrzej Słotwiński, prezes klubu.
Kolejny pobór krwi odbędzie się z okazji 38 rocznicy „Świdnickiego Lipca” oraz setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Akcja zostanie przeprowadzona w niedzielę 8 lipca przy kościele NMP Matki Kościoła. Ambulans będzie oczekiwał na chętnych w godzinach od 8.oo do 14.oo. – Najlepszym prezentem na te okoliczności jest podarowanie życia poprzez oddanie swojej krwi . Życie ludzkie jest dobrem najwyższym, dla którego warto się poświęcić- dodaje Słotwiński.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button