AKTUALNOŚCISPORT

Turniej tenisowy WTK Skrzatów

W miniony weekend na kortach tenisowych w Świdniku został rozegrany Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny w kategorii Skrzatów, czyli zawodników do lat 12. W zawodach z dobrej strony zaprezentowały się zawodniczki Klubu Tenisowego Avia: Natalia Wieleba, Kasia Kliber oraz Natalia Chylińska.
W singlu po raz pierwszy w tej kategorii rozgrywek na najwyższym stopniu podium stanęła Natalia Chylińska natomiast Kasia Kliber była trzecia. Dziewczyny po wygraniu swoich grup eliminacyjnych awansowały do fazy finałowej gdzie o końcowej klasyfikacji decydowały poszczególne gemy. Warto dodać, że Natalia i Kasia rywalizowały z zawodniczkami o dwa lata starszymi. Dobry występ zanotowała, także Natalia Wieleba. W pierwszym spotkaniu z Weroniką Kawą zagrała perfekcyjnie nie dając najmniejszych szans swojej rywalce. W pojedynku o pierwsze miejsce w grupie przegrała mecz z mocno uderzającą Wiktorią Małys i ostatecznie zajęła piątą lokatę.
Końcowa klasyfikacja (singiel)
1. Chylińska Natalia (KT Avia)
2. Małys Wiktoria (UKT Dzierżkowice)
3. Kliber Katarzyna (KT Avia)
4. Soból Angelika (UKT Dzierżkowice)
5. Wieleba Natalia (KT Avia)
6. Chmielewska Wiktoria (AT Master Radom)
7. Jopek Aleksandra (AT Masters Radom)
8. Kawa Weronika (Czarni Rzeszów)
9. Jasińska Nadia (MMKT Łęczyca)
W grze deblowej para Natalia Wieleba/Natalia Chylińska w meczu o awans do finału nieznacznie uległa późniejszym triumfatorkom parze Wiktoria Małys/Angelika Soból z UKT Dzierżkowice. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był super tie-break, którego nasze zawodniczki przegrały po zaciętej i wyrównanej walce 7-10. W drugim półfinale w parze z Weroniką Kawą grała Kasia Kliber. Było to także zacięte i wyrównane spotkanie lecz rozstrzygnięte na korzyść przeciwniczek czyli pary Wiktoria Chmielewska/Aleksandra Jopek. Ostatecznie dziewczęta zakończyły rywalizację z brązowymi medalami. Gratulujemy!

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close