SPONSOROWANE

Funkcje dodatkowe w zegarkach

zegarek, funkcje dodatkowe w zegarkach, breitlingNowoczesne zegarki na rękę różnią się nie tylko wymiarami, materiałem, z którego zbudowano kopertę i szkło czy mechanizmem działania.


Coraz rzadziej są one tradycyjnym czasomierzem – częściej przybierają formę gadżetu, który ma podkreślić styl i pasować do hobby. Producenci oferują modele uzupełnione o dodatkowe funkcje. Przedstawiamy kilka ciekawych komplikacji konstrukcji mechanizmów.

Zegarki wodoodporne

Modyfikacje mają za zadanie nadać zegarkom nowego wyglądu, zwiększyć funkcjonalność i dostarczyć użytkownikowi dodatkowych funkcji, które będą pomocne na co dzień.
Dla osób aktywnych, które dużo czasu spędzają na basenie bądź nad pobliskim jeziorem, kochają pływać, wyjeżdżają na spływy kajakowe lub są fanami deski windsurfingowej, idealnie sprawdzą się zegarki wodoodporne. Producenci proponują czasomierze o różnych parametrach wodoodporności. Jest ona opisywana w metrach, atmosferach bądź barach.
Gdy chcemy pływać w zegarku, należy sięgać po modele oznaczone wartością od 5 ATM. Wartość 10 ATM pozwala w zegarku nurkować.
Czasomierze 3 ATM są jedynie zabezpieczone przed przypadkowym zachlapaniem, dlatego nie należy ich zakładać na basen, ale doskonale sprawdzą się do codziennego użytkowania. Wiele eleganckich modeli odpornych na zachlapanie oferuje m.in. sklep czaszegarkow.pl.

Chronograf

W wielu współczesnych zegarkach pojawia się chronograf. Tego typu czasomierze posiadają dodatkowy przycisk oraz tarczę (czasami tych tarcz jest więcej). Chronograf może odmierzać sekundy, minuty czy godziny, można go włączać i wyłączać oraz zerować. Komplikacja ta została zaprojektowana, aby zastąpić klasyczny stoper i doskonale sprawdzi się podczas uprawiania sportów. Dodatkowe tarcze zmieniają także wygląd czasomierza, nadając mu sportowej stylistyki.

Kalendarz i inne dodatki

Coraz więcej zegarków na rękę posiada funkcję kalendarza. Podstawowy kalendarz pokazuje wyłącznie dni miesiąca, a bardziej zaawansowane wersje dodatkowe dni tygodnia czy datowniki roczne. Kalendarz pojawia się nie tylko w oryginalnych zegarkach sportowych, ale także w eleganckich modelach, które są dopasowane do stylu formalnego. W ich przypadku, wskaźnik z kalendarzem producenci umieszczają na cyferblacie (jest on niewielki, aby nie zaburzać proporcji).
W niektórych zegarkach pojawia się mechanizm GMT. Co to takiego? Jest to możliwość ustawienia dodatkowej strefy czasowej (jest ona wyświetlana za pomocą wskazówek w innym kolorze). Ten mechanizm doskonale sprawdzi się dla osób, które często podróżują po świecie.
artykuł sponsorowany

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również
Close
Back to top button
Close
Close